YENİ ASIR

Türk Hava Yolları'na ben de kızgınım


09 Mayıs 2005

Günlerdir üstüne gittiğimiz THY yetkilileri lütfen benim düşüncelerimi de dikkate alır mısınız? İzmir'in, Ege'nin hava trafiği acil olarak değişmek zorunda. İzmir'den Avrupa'nın her yerine doğrudan uçmak isteğimize, bir de ben kendi ricamı eklemek istiyorum. Yıllardır bir türlü ilginç uçuş saatleri olan İzmir-Ankara, Ankara-İzmir uçak saatlerine de lütfen bir göz atın. Sanki İzmir'de yaşayan insanın Ankara'da işi olamazmış gibi kışın ya sabahın kör saatinde ya da akşam akşam 19:50 de gidebiliyorsunuz.

YAZ UYGULAMASI
Uçuş saatleri yaz uygulaması ile daha da berbat olmuş. Yine ya sabahın kör karanlığında ya da akşam 21.30'da gidebiliyorsunuz. Yani öğlen veya akşam üstü gitmek isterseniz, ancak İstanbul aktarmalı gidebiliyorsunuz.
Dönüş saatleri de gidişten farksız değil. İstanbul'dan Ankara'ya neredeyse her saat başı uçak var. Tabi, İstanbul'daki iş adamının zamanı kıymetli, İzmir'dekinin değil. İzmir'deki iş adamının başkent Ankara'da ne işi olabilir? Sadece akşam toplantısı ve yemeği için gidiyorsa, sabahtan gitsin, bütün gün Ankara'yı dolaşsın dursun.
Veya akşam üstü toplantısı bitmişse yine otursun Ankara'da, çünkü saat 22:00 uçağından önce İzmir'e dönüş şansı hiç yok.

TÜM ANNELERE
Bir anneler gününü daha geride bıraktık. Aslında her gün onların günü gibilerinden şablon sözler söylemek istemiyorum. Asıl söylemek istediğim anneler gününün anlamını 14 yıl önce öğrenmiş olmam. Yani anne olduğum zaman...
O güne kadar annemin benim için verdiği emeği, yaptığı fedakarlıkları, katlandığı sıkıntıları onun doğal görevi olarak görüyordum. Ne zamanki anne oldum, işte o zaman annemin ben üzülünce neden üzüldüğünü, hastalanınca veya yemek yemeyince yüzünün solduğunu, hayatımda bir şeyler yolunda gitmediğinde onun sabahlara kadar uyumadığını anlıyorum.

ŞİMDİ YAŞIYORUM
Zaman zaman anneme bağırdığımda, "Of ! yeter hayatıma karışma" dediğimde, bana neden acı acı baktığını artık çok iyi biliyorum. Çünkü aynı duyguları şimdi ben oğlumla yaşıyorum. Oğlum hastalanınca ben de hasta oluyorum, üzgünse ondan daha çok üzülüyorum, zaman zaman bana sesini yükseltiğinde içimin acımasına engel olamıyorum...

ARTIK ANLIYORUM
Anlayacağınız anneme yaşattığım duyguları o bana yaşatmaya başladığı günden beri annemle daha iyi anlaşır oldum. Artık ona karşı eski düşüncesizliklerimi, hatalarımı yapmamaya çalışıyorum. Onsuz bir dünya düşünmek bile istemiyorum. Çünkü bunca yıllık yaşamımda gördüm ki ağlarsa anam ağlıyor, gerisi yalan ağlıyor. Bir gün oğlum da baba olacak. Ama analık duyguları taşıyamayacağı için üzgünüm benim duygularımı paylaşamayacak, benim annemi anladığım gibi beni anlayamayacak. 40 yaşına geldiğinde hala "Bu sabah beni neden aramadın?" diye kırgın kırgın sorduğumda mazeret kabul etmememi anlamayacak. Değil mi anneciğim..? Seni çok seviyorum.
Tüm annelerimizin anneler günü kutlu olsun.

YENİ ASIR İNSAN
Bugun Haber Bulunmamaktadır.