YENİ ASIR

Şu kongre kavgasız bitse


02 Eylül 2005

Pazar günü gerçekleşecek olan CHP İL Kongresi öncesi kiminle görüşsem, artık tek isteklerinin kavgasız bir kongre geçirmek olduğu yönünde. CHP'li yetkililer biraz sokaktaki vatandaşı, tek kaleleri olan ve yine kendi hataları ile kaybettikleri İzmir'i dinleseler, her şey çok güzel olacak...
Ne yazık ki, Genel Merkez yine bölücü bir tutum içinde. Bir süre önce İl Başkanı Ekrem Bulgun ile görüştüğümde tam destek aldığını, zaten aksi durumda aday olmayacağını söylemişti. Sanırım Bulgun bile bu kadar aday bolluğunu, Genel Merkez'den yine aykırı seslerin çıkabileceğini düşünmedi.
Son görüşmemizde Bulgun; "Genel Başkan, Genel Sekreter, örgüt beni aday gösterdil. Oy birliği ile 'Ekrem Bulgun' dediler. Arkadaşlar, 'Genel Merkezci'yim diye ortaya çıkıyorlar. Genel Merkezci olmak ne demek? Genel Merkez'in gösterdiği insan olmaktır, 'Baykal karşıtı değilim' demek değildir. Şu an bu insanlar Genel Merkezi dinlemiyorlar. Eğer Genel Merkez beni gösteriyor, ama o aksi yöne hareket ediyorsa Genel Merkez doğrultusunda hareket ediyor olamaz. Selçuk Ayhan aynı zamanda MYK Üyesi. Ekibinde Alaattin Yüksel'in adamları var. O zaman aylardır bizi neden uğraştırdılar?" diyerek haklı bir yakınmada bulundu.
Çünkü sürpriz bir şekilde adaylığını açıklayan Prof. Dr. Nurettin Demir'in arkasında da kulağıma gelenlere göre Alaatin Yüksel'in ekibi var.

YÜKSEL SESSİZ
Alaattin Yüksel'in sesi çıkmıyor ama Genel Merkez'den intikamını Genel Merkez'e karşı aday çıkararak alıyor. CHP İzmir Milletvekili Sedat Uzunbay tavrını, Genel Merkez'in diğer adayı Selçuk Ayhan'dan yana açıkça koydu. Bence kongre Ekrem Bulgun ve Selçuk Ayhan arasında çekişmeli geçecek.