YENİ ASIR

Sevgililere kutlu olsun!


14 Şubat 2004

Bana sorarsanız son derece gereksiz bir gün. Çünkü ben kısıtlamalara karşıyım. Fakat bir yararı var ki, o da aynı gün kendinizi sevgi üzerine yazı yazmak zorunda hissediyorsunuz. Yoksa bugün oturup size yine Türkiye'nin sorunlarından bahsedip ruhunuzu karartacaktım. Böyle bir gün olmasa belki çok uzun süre sevgi üzerine bir şeyler karalamak aklımıza gelmeyecek. Yoksa duygularımızdan mı arındık ya da sorunlarla boğuşmaktan sevgiye sıra mı gelmiyor?

SINIRLAMAK ANLAMSIZ
Bence ağırlıklı olarak ikincisi. Sevmek, sevildiğini bilmek, aşık olmak duygu yoğunluklarının en güzeli...
Ama bir günle sınırlamak anlamsız. İnsan sevdiğini her gün, her an hatırlar ve hisseder. 364 gün hatırlamayıp, sadece bir gün hatırlayacak sevgiyi veya sevgiliyi düşünmek bile istemiyorum. Sözü daha fazla uzatmayıp bugün bazı ünlü insanların kadın-erkek ilişkileri ve birbirleri üzerine söyledikleri güzel düşünceleri yayınlamakla yetineceğim.
* * *
* 49 yıldır aynı kadına aşığım. Karım bunu bir keşfederse beni öldürür yemin ediyorum. (Henny Youngman)
* Karım ve ben bir gün bir motelde kaldık. Odada güzel bir su yatağı vardı. Karım ona Ölü Deniz adını taktı. (Henny Youngman)
* Dün Broadway'de 12 Kızgın Adam adlı bir piyes başladı. Piyes tek kişilik ve başrolde de bir bayan oynuyor. (Betsy Salkind)
* Bir keresinde tamı tamına bir saat 5 dakika boyunca seviştim. O günü çok iyi hatırlıyorum çünkü saatlerin bir saat ileri alındığı gündü. (Garry Shandling)
* * *
* Karımın elektrikli tost makinesi, elektrikli ekmek makinesi, elektrikli et bıçağı var. Geçen gün bana "Bütün bu aletlere sahibim ama oturacak bir iskemlem bile yok" dedi. Ben de gittim ona son model bir elektrikli iskemle aldım. (Henny Youngman)
* Her sevişmemizde erkek arkadaşım orgazm olduğumda bunu kendisine söylememi istiyor. Bunu ben de isterdim ama çok zor başarmam. Çünkü orgazm olduğum hiçbir zaman o yanımda olmuyor ki! (Margo Black)
* Karıma "Yıldönümümüzde nereye gitmek istersin" diye sordum. Bana "Bugüne kadar hiç gitmediğim, görmediğim bir yere gitmek isterim" dedi. Ben de ona "O zaman mutfağa gidelim" dedim. (Henny Youngman)
* Erkeklerle kadınların uzlaşabileceklerini düşünenlere bir mesajım olacak. Kadınlar erkekle çıktıklarında "Onun kişiliğini iyice anlayayım ki ancak ondan sonra yatağa girerim" diye, erkekler ise "Kişiliğimin gerçekte nasıl olduğunu anlamadan onu yatağa atmalıyım" diye düşünürler. (Tony Stone)

HAPİSHANE GİBİ
* Evlilik ile hapishane arasında şu fark var. Hapishanede en azından hafta sonlarında erkek arkadaşlarınızla futbol maçı yapmanıza kimse kızmıyor. (Bobby Kelton)
***
* Ben karımı her yere götürüyorum ama ne yazık ki o her defasında yolu bulup geri geliyor. (Henny Youngman)
* Adamla ilk seviştikten sonra bana "Aşk yaptığın ilk erkek ben miyim" diye sordu. Ben de ona "Olabilir onu hayli andırıyorsun bana" diye cevap verdim. (Ronnie Bullard)
* Sevgililer Günü'nde romantik olsun diye karım ile ben, düğün gecemizde kaldığımız otele, aynı odaya gittik. Her şeyi o ilk geceki gibi aynen yaşamaktı amacımız. Ama ne yazık ki bu kez banyoya kapanıp saatlerce ağlayan ben oldum. (Henny Youngman)