YENİ ASIR

Olimpiyat Köyü'nün mobilyaları


28 Mayıs 2005

Geçtiğimiz günlerde Olimpiyat Köyü'ne alınacak olan mobilyaların ihalesi konusunda Mobilyacılar Odası Başkanı Mustafa Kara'nın şikayetlerini dile getiren mektubunu yayınlamıştım.
Mustafa Kara ihalenin açılacağı söylenen tarihin üzerinden bir ay geçmesine rağmen hala daha Teknik Koordinatör Bülent Begiller'den somut bir yanıt alamadıklarını söylüyordu.

TELAŞA GEREK YOK
Kara'nın bu şikayetlerinin üzerine salı günü Bülent Begiller ile yaptığım görüşmede Begiller; "Ayşem Hanım Mustafa Bey'in telaş etmesine gerek yok. Öncelik olarak yapmamız gereken başka ihaleler vardı. Bunlar temizlik, güvenlik, portatif trübinler, tesislerin klimaları, kentin süslenmesi ile ilgili ihalelerdi.
Önce bu ihaleleri yaptık. Ayrıca bazı tesislerde değişiklikler oldu. Örneğin Aliağa artık kullanılmayacak. Bu yüzden rakamlarda değişiklikler oldu. Rakamların son haline gelmesini bekledik.
Yarından itibaren ihale dosyaları kendilerine iletilecek. Telaş etmelerine gerek yok" dedi.
Bülent Bey ile yapmış olduğum bu görüşmeyi Mustafa Bey'i bir nebze olsun rahatlatmak için daha sonra kendisine aktardım. Perşembe günü Mustafa Bey beni tekrar aradı ve; Ayşem hanım ben size söylememiş miydim. Sayın Begiller size yarın vereceğiz dedi, üstünden iki gün geçti değil vermek telefonlarımıza bile çıkmıyor. İhaleye ne zaman çıkaracaklarda, bu mobilyalar 2 ayda yetişecek. Çok zor... Bu kadar siparişi yetiştirmek mümkün değil. Tahminimizce onlar bir yerlerde yaptırmaya başladılar. Bizleri de oyalıyorlar" diyerek şikayetlerine devam etti.
Sayın Begiller ve ekibi Olimpiyat Köyü mobilyaları ile ilgili ihaleyi de bir an önce öncelikli ihaleler arasına alsalar sanırım iyi olacak, dün ben bu satırları yazarken halen daha ihale dosyası verilmemişti. Yoksa mobilyaların yapımı Mustafa Kara'nın söylediği gibi 2 ayda yetişmeyecek.

Mavişehir'in pazaryeri isyanı devam ediyor
Mavişehir sakinleri kendi aralarında Bostanlı Pazarı'nın, Mavişehir'e taşınması konusunda imza kampanyası başlatıp, her daireden Karşıyaka Belediyesi'ne verilmek üzerine dilekçe topluyorlar.
Dilekçe'nin içeriği ve kendilerine göre haklı gerekçeleri şunlar; "Kurulması planlanan Pazar Yeri'nin her iki tarafında bulunan okullara çocuklarımız yürüyerek gitmektedir. Pazar Yeri'nin kurulmasından doğacak olan kalabalık, kargaşa ve trafik yoğunluğu yüzünden çocuklarımızın can ve mal güvenliğinin tehlikeye düşeceği kesindir. Sitemizin kalabalık olması ve ticaret merkezlerinden dolayı yaşanan otopark ve trafik sıkışıklığı konusu Pazar Yeri'nin faaliyete geçmesinden dolayı içinden çıkılmaz bir hal alacaktır." Bakalım Mavişehir halkının itirazları ne gibi sonuçlar getirecek...?