YENİ ASIR

Olimpiyat Köyü Evleri ve Universiade 2005


27 Nisan 2005

Olimpiyat Köyü Evleri bitti bitiyor, yetişti yetişecek tartışmaları sürerken en iyisi gidip kendi gözlerimle göreyim dedim ve Limontepe'ye doğru yol aldım. Olimpiyat Köyü Evleri görünüşte bitmiş.
Bazılarının içlerini gezdim. Fakat ortalık o kadar çorak ve şantiye görünümündeydi ki, yetkililerin bir bildikleri vardır, diyerek bilgi almak üzere proje Müdürü Güner Eliçin'i buldum.
Güner bey bana hem detaylı bilgi verdi, hem de kent merkezini gezdirdi.
Eliçin; "Binaları 15 Mayıs'ta teslim ediyoruz. Çevre, peyzaj ve altyapı çalışmaları haziran ayı sonuna kadar bitecek. Şu an kaldırımlar ve tretuarlar yapılıyor.
Yeşillendirme ve çevre düzeni başladı. 2 Mayıs'ta 2 apartman blok dayanıp, döşenecek, 200 kadar Turizm ve Otelcilik Okulu öğrencisi burada yatıp, kalkacak ve staj yapacaklar" dedi.

YEŞİL ALAN YOK
Kent merkezi diye adlandırılan sosyal tesislerde yok yok... Akreditasyon merkezi, kayıt-fotoğraf alanı,
banka, resepsiyon, market, imza odası, rent a car, spor müsabakalarında skorların alınacağı yer, yönetim ofisleri, yemekhane, vs...
Her şey iyi güzeldi de, gözlerim yeşil bir ot parçası aradı, peyzaj ve çevre düzenlenmesinde fazlaca geç kalınmış. Bitti dendiği gün mutlaka yeniden gidip görmek istiyorum, çünkü 3 ayda bölgeyi şantiye görünümünden kurtarıp, ne kadar yeşillendirebilecekler merak ediyorum.

GÖNÜLLÜ OLUN
Olimpiyat Köyü'ndeki gezimi tamamladıktan sonra Universiad ile ilgili geniş bilgi alabilmek için Fuarda bulunan merkezlerinde Teknik Koordinatör Bülent Begiller'i ziyaret ettim. Gerek çalışmalar, gerek mobilya ihalesi, gerekse yeni açılacak olan ihaleler ile ilgili detaylı bilgi verdi. Universiad 2005 için çok ciddi bir çalışma ordusu 3 grup halinde arı gibi çalışıyorlar.
1'inci grup merkezde; yönetim, genel koordinatör, mali grup ve halkla ilişkiler...
2'inci grup Atlas Pavyonu"nda; tesislerin işletmesi,
spor komisyonu, idari işler, TRT, gönüllü eğitimi,
3'üncü grup Özdemir Sabancı'da; Bilgisayar bölümü,
teknik işler olmak üzere çalışma gruplarına ayrılmışlar. Özellikle gönüllü üniversite öğrencilerine çok ihtiyaçları var. Gönüllü olanların Fuar Atlas Pavyonu'na başvurmaları gerekiyor. Internet adresleri www.universiadeizmir.org/gonulluyum/
Gelelim tartışılan mobilya ihalesine ve yeni açılacak olan ihalelere...
Bakın Begiller neler anlattı; "Mobilya ihalesi yalnış anlaşıldı. Kayseri de görüşme yaptığımız doğru. Ama yaptığımız görüşme 'acaba sponsor bulabilir miyiz?' düşüncesi ile ilgiliydi. Sonra ihale açtık. İhale dosyası ciddiyet kazansın diye cüzzi bir ücret karşılığında verildi. Dosya bulmak gibi bir sıkıntı yoktu. Zaten İzmirli firmalar katıldı. Kazanan da İzmir Alfemo Yatsan ortalığı. Yani İzmir firması...
Tesislerin mobilya ihalesini de bir iki gün içinde açıklayacağız. Mobilyacılar Odası Başkanı Mustafa Kara ile görüşüp ön bilgi vereceğim. O da bize uygun gördüğü firmaların isimlerini verecek ve ihalemize davet edeceğiz."
Yani anlayacağınız bir iletişim sorunu yaşanmış...

YENİ ASIR İNSAN
Bugun Haber Bulunmamaktadır.