YENİ ASIR

Kısıkköy Sanayi Bölgesi'nde neler oluyor?


25 Mayıs 2005

Haziran ayı içinde yeniden seçime gidecek olan Kısıkköy Sanayi Bölgesi ESTİM Merkez Yönetim Kurulu ve muhalif grup Menderes Kısıkköy Sanayi Sitesi Geliştirme Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği arasındaki gerginlik karşılıklı suçlamalar ile gün geçtikçe artıyor.
ESTİM Merkez Yönetim Kurulu haklarındaki suçlamalara ikna edici açıklamalar getiremedikleri sürece olaylar içinden çıkılamaz hale gelecek gibi gözüküyor.

ESTİM NE DİYOR?
Muhalif kanat Kısıkköy Sanayi Sitesi Yardımlaşma Derneği Başkanı Hüseyin İnalöz ve Başkan Yardımcısı İbrahim Gözet'in haklarındaki suçlamalara karşılık ESTİM Merkez Yönetim Kurulu adına Başkan Abbas Karademirlidağ, "Site İçi Duyuru" adı altında bir bildiri dağıtmış.
Karademirlidağ bildiride; "Hizmette olduğumuz süre içinde günümüze kadar gelen tüm konulara ait bilgiler ve belgeleri genel kurula kadar kitapçık halinde dağıtacağız. Ayrıca söz konusu muhalif grup; başlama, gelişme ve neticeleri ile itibariyle Genel Kurul kararlarına dayalı olup, yine genel kurullarda tasvip ve tasdik edilmiş ve yıllar önce yapılmış olan imara kapalı arazi satışlarını gündeme getiriyorlar.
Hem yalan beyanlarla ve kendi söyledikleri ile ters düşerek önce bu paralar mal sahiplerine dağıtıldı diyorlar, sonra da ESTİM'e ödenmiş olduğunu belgeliyorlar. Bu karmaşaya neden düşüyorlar?
Yapacağımız genel kurulda tüm video kayıtlarımız sinevizyon olarak sunulacaktır" diyor.

GELELİM MUHALİF KANATA
Dernek Başkanı İnalöz; "ESTİM'in hizmet aşkı kooperatif arazilerinin satılması ile başlıyor. Satıştan elde edilen paralar Asliye Ticaret Mahkemesi'nde rapor hazırlayan bilirkişiye göre 1. Kısım ve 2. Kısım ortaklara ödenmiş olarak gösteriliyor. Çok araştırdık bu ödemelerden faydalanan ortakları bulamadık.
Yoğunlaşan şikayet üzerine site yöneticisi Karademirlidağ bir kısım kooperatif paralarının akibetinin sitenin 2000 ve 2001 yılı gelir gider bilançoları ile açıklamaya çalışıyor. Diğer konulara gelince; yönetim olarak toplu halde tüm dükkanların depreme karşı sigortalanması kararı aldırdılar. 672 dükkan milyarlarca lira ödeyerek sigortalandı.
Görünüşte bir şey yok, ama sigorta acentası şirketin ortağı kendi kızı olunca topyekün hizmetin amacı daha iyi anlaşıldı. Atatürk Heykeli ve Meydan düzenlenmesi için bağış toplanıyor, güzel bir meydana kavuşuyoruz.
Demir, doğrama,boya ve dekorasyan işleri alınan kararla kendisine ait Ltd. Şti. yaptırılıyor. Arıtma tesisi kooperatif arsası üzerine yapılıyor. İşletilmesi lazım...
İhaleden sonra işletici firma olarak karşımıza Site Başkan Yardımcısı Engin Uğurluların büyük ortağı olduğu Kale Çelik firması çıkıyor. Hizmet aşkının böylesine şaşırdığımız için bizde hakkımızı aramaya karar verdik" diyerek şikayetlerini dile getirdi.