YENİ ASIR

İzmir DYP'de neler oluyor?


19 Şubat 2005

Geçtiğimiz günlerde DYP İzmir İl Başkanı Turan Arınç ve Teşkilat Başkanı Cevat Kırkpınar ile öğle yemeğinde bir araya geldik. Turan Arınç 35 yıllık siyasetçi.
Karşınızda bu kadar tecrübeli bir siyasetçi olunca sohbetin de, yemeğin de keyfi bir başkaydı.
İş böyle olunca konumuz sadece DYP değildi tabi ki... Arınç AKP hükümeti için bakın neler diyor;
"Açıklarını yazabilecek cesur basın arıyorum. Hükümet tek başına iktidar olmanın avantajlarını kullanıyor. Ekonomi berbat durumda, piyasa da para yok, AB ise hayalden öte değil. Milletin alım gücü kalmadı, çiftçi kan ağlıyor, mazota sürekli zam geliyor. PKK yeniden hareketlendi kimse kılını kıpırdatmıyor. Eğer olumlu çizilen tablo enflasyonun ve faizlerin düşmesi ise işte o kadar. Ortada yapılan hiç bir yatırım yok,
işsizlik had safhada. Ne yazık ki İzmir dışında CHP diye bir parti kalmadı. MHP gibi kongre yaptılar. Şu an tek alternatif DYP..."

HİZİPÇİLİK YAPMIŞLAR
Arınç İzmir DYP'nin bugünkü durumu için de şunları söylüyor; "Tüm küskünlerle barışmak lazım. Tansu hanım döneminden kalan küskünler ordusu var. Hep hizipçilik yapmışlar. Biz bunlara son vermeye çalışıyoruz. Ama arkadaşlara anlatamıyoruz. Örneğin Tarcan Ülük'e teşekkür ederim. İmkansızlıklar içinde parti adına internet sitesi kurmuş. Ama bunu partinin emrine verirse iyi, dışarıdan yaparsa hizipçiliğe girer.
Partinin bir İl Başkanı var. Siteyi getirir ilin hizmetine verirse teşekkür ederiz. Tek başlarına bir yere varamazlar. Boğulur giderler, biz kimlerle mücadele ettik. Hizipçilik yaparak partinin bir yere varamayacağını bilmeleri gerekir."
Söz Genel Başkan Mehmet Ağar'a geldi. Arınç; "Genel Başkanımız 'ilk seçimlerde partiyi iktidar yapamazsam istifa ederim giderim' dedi. Topun ağzında olan kendisi. Başarmak zorunda. Nisanmayıs'ta bir an önce kongre yapılmalı ve DYP güzel bir vitrinle ortaya çıkmalı. Biz de İzmir olarak elimizden geleni yapıyor ve kendisine destek oluyoruz."

Mavişehir'de pazar yeri
Bostanlı pazarının Mavişehir'e taşınacak olmasından dolayı Mavişehir sakinlerinden tepkiler yükselmeye başladı. İşte size Mavişehir'de oturan bir okuyucu mektubu;
"Sayın Ayşem Yeğinboy, Mavişehir muhtarımız Gürol Bey ile konuşurken konumuz Mavisehir'e kurulacak olan pazaryeri ve plaj idi.
Özellikle pazar yeri, Pamukkale 7-8'i çok etkileyeceğinden, ben başkana bir mail gönderip duruma dikkatini çekmek ve birkez daha düşünülmesi gerektiğini hatırlatmak istemiştim. Ancak kendisi oldukça uzak davranarak bir cevap vermek-verdirmek inceliğini göstermedi.
Burada meydana gelecek olumsuzlukları bir çok kişi farketmeye ancak başladı ise de bir kaç ay sonrasının geç olacağını düşünerek bu konuyu ciddi sekilde ele almanın, basının da katkısıyla olacağını düşünüyorum.
Mavişehir'i soyutlamak olarak algılanabilecek bu girişimlerin, (aslında kendine huzurlu bir ortam seçmiş olmak adına normalden fazla bedel ödeyerek) buradan ev almış olanların hakkı olduğu da göz ardı edilmemeli. Dr.Ayla Öber."

YENİ ASIR İNSAN
Bugun Haber Bulunmamaktadır.