YENİ ASIR

İzmir ANAP Kadın Kolları


28 Ekim 2005

Siyasi partilerin kadın kollarınının çalışmalarına fırsat buldukça yer vermeye devam ediyorum.
Anavatan Partisi İzmir Kadın Kolları Başkanı Ayşe Öntülmüş ile görüşüp, çalışmaları hakkında bilgi aldım.
Öntülmüş ve yönetimi 27 Eylül 2004 tarihinde göreve gelmiş. Öntülmüş; "Anavatan Partisi olarak, kadınlarımızın eşit statüde bireyler olarak toplumsal yaşamın her alanında eşit katılım ve temsilini sağlayacak, kalıcı politikaları yaşama geçirmek için çalışmalar yapıyoruz.
Genel hedefimiz, kadınımızı "eşit birey" tanımına tam anlamıyla ulaştırmaktır. Bunun için kadın üyelerimize bu konularda gerekli eğitimi veriyoruz. Mahalle temsilciliklerimizi oluşturuyoruz.
Okunmuş gazeteleri toplayarak, ihtiyacı olan çocuklara defter olarak dönüşümünü sağlıyoruz.
İhtiyacı olan okullara ansiklopedi ve kitap yardımı yapıyoruz. İkinci el giysi kampanyası ile dar gelirli ailelere katkıda bulunmayı planlıyoruz.
Çeşitli kurslar düzenliyoruz. Matematik, hukuksal danışmanlık, nakış, tasarım vb. gibi.
Siz değerli basın mensupları ve basın kuruluşları aracılığıyla, tüm kadınları siyaset yapmaya, siyasette aktif görev almaya davet ediyoruz" diyerek, çalışmaları hakkında bilgi verdi.
Hazır Anavatan'dan söz açılmışken, yeni logolarını hiç beğenmediğimi, özellikle renginin bana başka şeyler çağrıştırdığını belirteyim.

MHP'DEN CEVAP GELDİ
"22 Ekim 2005 tarihinde köşenizde ele aldığınız yazınızda belirttiğiniz üzere, il başkanlığımızı aramış olmanız bizi ne kadar sevindirdiyse de, ulaşamamış olmanızdan bir o kadar üzüntü duydum. Daha önce kullanmakta olduğumuz bazı hatlarımızın değişmiş olmasından dolayı, böyle bir durumla karşılaştığımızı tahmin ediyorum.
İrtibat numaralarımızı tekrar vereceğim. Yazınızda belirtmiş olduğunuz "MHP İzmir nerede?" sorusuna açıklama yapmak isterim. MHP İzmir hergün çeşitli aktivitelerde bulunmakta. İlçe teşkilatlarımızı ziyaret etmekte, organize edilen iftar programlarına katılmaktadır.
İl Başkanımız Sayın Müsavat Dervişoğlu da, bu programlarımızı bizzat takip etmekte, bu mübarek ayda il teşkilatında oturmaktansa, teşkilatlarımızı yerlerinde ziyaret etmektedirler.
Kaldıki, MHP en üst noktadaki parti yöneticisinden, üyesine kadar aktif bir muhalefetin içerisindedir. Mevcut iktidara karşı göstermiş olduğumuz muhalefet, 2 Ekim 2005 "Başkent Ankara" mitinginde tüm gücüyle ortaya çıkmış, yaklaşık 500 bin insanımız katılmıştır.
İzmir teşkilatları olarak da 10 bine yakın partilimiz Ankara'da yer almıştır. Bu rakam İzmir teşkilatarımızın ne kadar aktif olduğunun bir göstergesi olsa gerek."
İl Başkan Yardımcısı
M. Emre Eryıldıran