YENİ ASIR

GP, Genel Başkanı'nı bekliyor


25 Nisan 2005

Geçtiğimiz hafta Genç Parti İzmir İl Başkanı Cengiz Üretmen ve Başkan Vekili Sami Ersoy gazetede ziyaretime geldiler. Üretmen ile tanışıklığımız kendisinin DTP GİK Üyesi olduğu günlere dayanır. Ardından DYP derken, şimdi GP'de siyasete devam ediyor. Neden Genç Parti diye sordum;
"2002 seçimlerinde hiç bir çalışmam yoktu. 2002 Aralık'ta GP'den teklif aldım ve siyasete dönmeye karar verdim. Partinin söylemleri daha özgürlükçü olduğu için bana uygun geldi. 2003'te yapılan büyük kongrede partinin MYK Üyesi oldum. Geçen hazirana kadar göreve devam ettim. Ege Bölgesi'nden sorumluydum. İzmir İl Başkanı Veli Demirel görevden alındıktan sonra Genel Başkan Cem Uzan'a sözüm vardı, İl Başkanlığı görevini kabul ettim ve 11 aydır görevdeyim. Cem Uzan'ı çok mert, dürüst bir insan olarak görüyorum. Ailece başlarına gelenler kendisini çok üzdü. Hem ekonomik, hem siyaseten çok yıpratıldı.
Bu zor döneminde ona sonuna kadar destek olacağım, kendisine güveniyorum" diye yanıtladı.

UZAN NEREDE?
Peki Genel Başkanları Cem Uzan nerede, eskiden bangır bangır bağıran, Uzan'ın sesi neden kısıldı? Üretmen'e bu soruyu yönelttiğimde;
"Mahkemeleri devam ediyor. Herhalde onların sonuçlanmasını bekliyor. Özellikle İzmir'i yarı Genel Merkez haline getirmek istiyor. Bir ay kadar sonra yeniden İzmir'den başlayarak yurt gezilerine başlayacağını sanıyorum" dedi.
Söz döndü dolaştı ister istemez İmarzedelere geldi Üretmen; "İmarzedeler zaman zaman ili ziyaret ediyorlar. Tepkileri Cem Uzan'a değil, hükümete. Uzan döneminde paralarını alabiliyorlardı. Cem Uzan bu milleti sevdi. İlk seçimlerde yine yüksek oy oranı yakalacağımıza inanıyorum. AB baskısıyla mutlaka baraj düşecek. Gelecekte 6-7 partili parlemento bekliyorum. Bunlardan biri de Genç Parti olacaktır" diye düşüncelerini dile getirdi.

MEYDANA ÇIKMALI
Genç Parti Genel Başkanı Cem Uzan'ın bir an önce ortaya çıkıp özellikle en yüksek oy oranı yakaladığı İzmir'e gelmesinde fayda var. Çünkü gözlemlediğim kadarıyla Cem Uzan sadece seçim dönemleri yaklaştıkça ortaya çıkıp il ve ilçelere gidip ,halkı dinlemekte.
Üretmen'e "Genel Başkan en son ne zaman İzmir'e geldi?" diye sorduğumda, "seçim döneminde" yanıtı almıştım.
Üretmen'le, Genel Başkan en son bir ay önce görüşmüşler. İzmir gibi kuvvetli bir seçim kalesi olan partinin Genel Başkanı ile İl Başkanı hemen hemen her gün görüşmeli diye düşünüyorum.
Sözün kısası Uzan'ın bir an önce siyasete devap edip etmeyeceğine karar vermesinde ve meydanlara çıkmasında fayda var. Yoksa oylar MHP ve DYP'ye geri dönüyor...

YENİ ASIR İNSAN
Bugun Haber Bulunmamaktadır.