YENİ ASIR

Gözler TMSF Başkanı'nda


27 Ağustos 2004

EGS Bank'ın TMSF'ye devrinden bu yana geçen üç yıl içinde defalarca EGS Grubu'nun hiç olmazsa bazı şirketlerinin kurtarılması, desteklenmesi gerektiğini yazdık, çizdik. Bu süre içinde EGS Grubu şirketlerinin sahip olduğu kıymetler değer kaybına uğradığı gibi, bu şirketler normal ticari faliyetlerini de sürdürememişlerdir.
Bu sebeple bölgemizde ciddi kayıplar olmuştur.
Mevcut durum uzamaya devam ederse hem kayıpları artıracak, hem de telafisini artık imkansız hale getirecektir. Şimdi gözler dün İzmir'e gelen TMSF Başkanı Ahmet Ertürk'te.

ERTÜRK'E MEKTUP
Ege İhracatçı Birlikleri Başkanlar Kurulu Başkanı Servet Eröcal ile Tekstil ve Hammaddeleri Yönetim Kurulu Başkanı Fikret Mısırlı imzasıyla Ahmet Ertürk'e gönderilen mektupta şunlar yer alıyordu: "EGS Grubu'nun Yeniden Yapılandırılması ve Yaşatılması çalışmaları çerçevesinde, yaşatılması gereken EGS Grubu şirketlerinin tasfiyesine engel olunarak, başta kamunun kendisi olmak üzere yatırımcıların ve bölgemizin kayıp ve mağduriyetlerinin sona erdirilmesi ile daha ağır sonuçların ortaya çıkmasının önlenmesi, öncelikli konularımız arasında yer almaktadır.
Çok ortaklı yapının sunduğu potansiyel, olanak ve avantajlardan yararlanarak deneyim, görev ve sorumluluk anlayışına sahip bölgemiz işadamlarımızın kurduğu Deniz A.Ş'nin, tarafların tamamının menfaatine sonuçlar doğuracak bir protokolü hayata geçireceği konusundaki inancımız tamdır. Deniz A.Ş. yönetiminin, kurumunuza sunduğu teklifin, öncelikle ve çok ortaklı diğer gruplardan farklı bir anlayışla ele alınarak sonuçlandırılması ortak temennimiz ve beklentimizdir."
Ertük'ün dünden bu yana İzmir ve Denizli programı oldukça yoğundu. Gerekli tüm görüşmeler yapıldıktan sonra varılacak olan sonuçtan umutluyuz..

110. yaş gururu
Yeni Asır ailesine katılalı yaklaşık iki sene oluyor. Çarşamba akşamı Yeni Asır Gazetesi 110. yaşını kutladı. Böyle geniş ve birbirine bağlı bir aileye mensup olmaktan son derece mutlu ve gururluyum. Yeni Asır sadece İzmir'in değil 110 yıldır Ege'nin sesi ve gücü... Uzun zamandır da bölgenin sorunlarına sahip çıkan, çözüm arayan, hatta çözüm getiren politikasıyla vatandaşın neredeyse tek dayanağı. Yeni Asır'da yazmaya başladığımdan beri benim tanımadığım, ama artık beni tanıyan o kadar çok kitleye ulaşmayı başarmışım ki, bunu okuyuculardan, yolda yürürken gelen tepkilerden anlayabiliyorsunuz. İşte o zaman insanın yürüyüşü bile değişiyor. Bir anda mutluluk hissine kapılıyorsunuz. Bu tanınmışlığın değil, sorunları dile getirebilmiş olmanın, halkın memnuniyetinin verdiği bir vicdan rahatlığı oluyor. İyi ki varsın ve var olacaksın YENİ ASIR...