YENİ ASIR

EBSO seçimlerinde yarış devam ediyor


17 Mart 2005

Ege Bölgesi Sanayi Odası üyeleri meslek komitesi ve meclis üyelerini belirlemek için sandık başına gittiler. Gün boyunca muhtelif saat aralıkları ile Kültürpark TOBB Pavyonu'na uğrayarak, seçim heyecanını, sandık başı kulislerini izledim. EBSO'daki rekabet İTO'yu aratmadı. Yönetim Kurulu Başkanlığı için üç adayın adı geçerken bir ara süpriz bir ismin adının fısıldandığı kulağıma geldi. Süpriz isim eğer meclise girebilseydi Kani Aydoğdu idi.
Seçim öncesi adaylığını açıklamamış olan Kani Aydoğdu meclise giremeyince, bu ihtimal ortadan kalktı.
Bir ara Atıl Akkan'ın seçim çalışmalarını yürüttüğü odasını ziyaret ettim. Akkan oldukça rahat purosu elinde zaferini şimdiden kutlar görünüyordu; "Adayları en az üçe, hatta üçbuçuğa katlarız. Kazandık sayılır, ben seçimleri bitirdim. Ekip olarak çok iyi hazırlandık" derken Rüyam Mobilya'nın sahibi İzmir'in tanınmış simalarından Hüsnü Birman Atıl Akkan'ın saflarında çalışmalarını sürdürüyordu.

STRESLİ BEKLEYİŞ
Bir ara ayak üstü Selim Yaşar ile sohbet ettim. Selim Yaşar ile konu tabi oda seçimlerinden bahsederken dönüp dolaşıp siyasete kaydı. Uzun yıllar DYP saflarında mücadele verdikten sonra AKP'den İl Genel Meclisi Üyesi olan Yaşar halinden ve AKP'den memnun gözüküyor. EBSO seçimleri ile ilgili; "Adaylar çekişecek gibi. Ancak Remzi Peköz ve Tamer Taşkın birleşirlerse iyi bir sonuç alabilir, sonucu değiştirebilirler" diyerek düşüncelerini dile getirdi.
5. Grup Muhtelif Yiyecekler Grubundan aday olan Mehmet Karahaliloğlu ile görüştüm. Karahaliloğlu stresli bir bekleyiş içindeydi; "Durum kritik. Komitelerdeki meclis üyeleri değişebilir.Listeler delinebilir" dedi.
Benim bu satırları yazdığım saatlerde oylama devam ediyordu. Yani yazdıklarım tamamen gün içindeki gözlem ve dedikodulardan ibaret. Sonucu hep beraber sandıklar açılınca göreceğiz. Ak koyun kara koyun sandıkta belli olur...

YENİ ASIR İNSAN
Bugun Haber Bulunmamaktadır.