YENİ ASIR

DYP'de internet savaşı


04 Mart 2005

Aylardır DYP saflarında bir internet sitesinin kavgası yapılıyor. İdealist Grup adı altında toplanmış olanların kurduğu bu siteye dypizmir.tr adresinden ulaşabiliyorsunuz.
İl Başkanı Turan Arınç sitenin ile devredilmesini, bölünmelere sebep olacak davranışlarda bulunulmamasını söylerken, İdealist Grup taraftarları; "Genel Başkan'ın siteden haberi var. Biz verdik onlar, almadı. Hatta Konak İlçe Başkanı Serdar Yılmaz'a teklif götürdük" diyorlar.
Konu hakkında Konak İlçe Başkanı Serdar Yılmaz ile görüştüm. Yılmaz; "Tarcan Ülük'le görüşmüştüm. Genel Başkan'a sadece böyle bir site hazırlığı içinde oldukları söylenmiş. Hoşuna gittiğinden onay vermiş.

ADRES RESMİ DEĞİL
Fakat bu sitenin adresi resmi siyasi parti adresi değil. Ayrıca biz bir kurumuz. İzmir adına siteyi işletecek yetkili ben değilim. Bir il başkanımız var. Zaten İl Başkanı Turan Arınç resmi internet sitemizi hazırlatıyor. Resmi sitenin adresi dypizmir.org.tr. Siyasi partilerin resmi sitesinde dikkat ederseniz org ibaresi bulunmaktadır."
Hazır Serdar Yılmaz'la sohbet ederken ortalıkta dolaşan 150 milyarlık borcun aslı astarı olup olmadığını sordum. Yılmaz şunları söyledi; "Evet yüklü miktarda borç var. Ama bu borç, şu anki il başkanının borcu değil. Şu an İdealist Grup adı altında toplanan kişilerden bazıları Turan Bey'den önce il başkanlığı yapmış kişiler. Bu borçlar onların dönemlerinden kalıp, katlanarak günümüze dek gelmiş. Yani Turan Arınç ili borçla devraldı. Şimdi arkadaşlar ili bize verin borçları ödeyelim diyorlar. Bu arkadaşlar 3-4 yıl görevde kalmış. Peki o dönemde neden ödemediler? Bunlar tamamen yıpratma politikası."

İDEALİST GRUP NE DİYOR?
DYP Konak İlçe Başkanı Serdar Yılmaz ile yaptığım görüşmeden sonra İdealist Grup'un öncülerinden Tarcan Ülük ile görüştüm. İdealist Grup İrfan Keskin, Mehmet Toptaş, Ziya Nazlı, Kani Aydoğdu ve Tarcan Ülük'ün önderliğinde hareket eden bir grup. Bu grup kendi içlerinden Ziya Nazlı'yı İl Başkanı olarak görmek istediğini söylüyor. Ülük'e neden Ziya Nazlı diye sordum; "Ziya Bey başarılı bir Konak İlçe Başkanlığı dönemi geçirdi. Toparlayıcı bir kişiliği var. İl'in de toparlanmaya ihtiyacı var. Biz grup olarak tüm borçları kapatmaya razıyız. İl Teşkilatı'nı kendine yakışır bir binaya taşımak, partiye otobüs almak istiyoruz."

YORGAN GİTTİ KAVGA BİTTİ
Günümüz şartlarında DYP'nin kuvvetlenmesi gereken bir dönemdeyiz. İzmir teşkilatında yaşananlar ise DYP'ye zarar vermekten başka bir işe yaramıyor. Sonunda yorgan gidecek, kavga bitecek ve İzmir'de DYP kendi kendini yok edecek. CHP'nin durumu malum, son kalesi İzmir'i de yakıp yıktı.
Tüm bunlar kime mi yarıyor? Tabi ki bugüne kadar İzmir'i ele geçiremeyen AKP'ye...

YENİ ASIR İNSAN
Bugun Haber Bulunmamaktadır.