YENİ ASIR

DYP Konak İlçe yönetimi gençleşti


20 Ağustos 2004

DYP Konak İlçe teşkilatı 18.08.2004 tarihinde Genel Başkan Mehmet Ağar' ın onayı ile kuruldu. Yeni Başkan Serdar Yılmaz 1974 İzmir doğumlu. Siyasete 1992 yılında DYP de başlamış olan Serdar Yılmaz sırasıyla; Gençlik Kolları Konak İlçe Başkanlığı, Gençlik Kolları İzmir il Başkanlığı, Konak ilçede 4 dönem ilçe başkan yardımcılığı ve son olarak da gençlik kollarından sorumlu başkan yardımcılığı görevini yürütüyordu.
Yaş ortalamasının oldukça genç olduğu yeni yönetim kurulu 19 kişiden oluşmakta. Yönetim kurulunda 7 bayan üye var. DYP Konak İlçe Yönetim Kurulu üyelerinden Koray Ükünç yaptığımız görüşmede yeni dönem planları ile ilgili olarak; "İç çekişmeleri bir yana bırakarak dışa doğru bir mücadele verecek olan yönetim kurulumuz Türkiye'nin en büyük ilçesinin sorunlarına getireceği çözüm önerileri ile farklı bir muhalefet anlayış sergileyecektir. Aksiyonu hem izmir'de hem Türkiye'de hissedilecek yeni Konak ilçe teşkilatımız ulusal sınırlarda da projeler üretecektir. Katılımcı ve tam demokratik yapı içerisinde tüm üyelerimizin katılımıyla parti içi çalışmalarımızı yürüteceğiz." dedi.
Yönetimdeki diğer isimlerden bazıları şöyle; Esra Akkaş, Işın Atay, Güngör Befa, Emre Büyükuğur, Alper Yeşil, Aysel Tangül, Asiye Türkyılmaz, Mert Uyan.
DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar uzun zamandan beri İl ve İlçelerde gençleşmeye önem vereceklerini vurguluyordu. Uzun bir sancılı dönemden sonra Konak ilçe teşkilatındaki bu olumlu gelişme ve gençleşme son derece umut verici.

CHP'den soru önergesi
CHP İzmir Milletvekili Erdal Karademir basında ve kamuoyunda sıkça yer almaya ve yazılıp çizilmeye başlanan "Ülkemizde yabancıların toprak satın alması"na ilişkin olarak 14.06.2004 tarihinde Başbakan R. Tayyip Erdoğan'a soru önergesi vermişti. Karademir şunları söylüyor:örülmektedir ki, Türk köylüsüne 'Gözünü toprak doyursun' diyen ve 'Babalar gibi satarım' diyen İktidar temsilcileri, ülke topraklarının yabancılara sınırsız bir şekilde satılmasından son derece mutludurlar.
Asla unutulmamalıdır ki, bu yasal düzenlemeler, yabancı tüzel kişiliğe sahip ticaret şirketleri eliyle uluslararası sermayenin ve bunu yönlendiren gelişmiş ülkelerin, ülkemizin stratejik noktalarını kontrol altına almalarını ve ulusal egemenliğimizin yabancıların ipoteği altına girmesinin önünü açmaktadır.
Ülke topraklarını satışa çıkaran Başbakan sayın R. Tayyip Erdoğan' a benzeri sonuçları yaşamış bir Afrikalının söylediği şu sözleri hatırlatmak istiyorum: "Beyazlar Afrika'ya geldiklerinde bizim topraklarımız, onların İncilleri vardı. Bize gözlerimizi kapatarak dua etmeyi öğrettiler. Uyandığımızda gördük ki onların toprakları bizim İncillerimiz vardı."