YENİ ASIR

DYP İzmir gelişmelerden memnun


30 Temmuz 2005

DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar'a, geçtiğimiz hafta sonu önce Aydın programında, perşembe günü de İzmir'deki basın toplantısında eşlik eden İzmir İl Başkanı Turan Arınç ile Teşkilat Başkanı Cevat Kırkpınar, iki etkinlikle ilgili gözlemlerini aktardılar:
"Genel Başkan ile Aydın Esnaf Odaları, Aydın Sanayi Odası, Davutlar Festivali'ne katıldık. Genel Başkan'ın yanında Genel Başkan Yardımcılarından Rıza Akçalı,
Çağrı Erhan, Binhan Oğuz, GİK üyeleri Emin Dinleten, Ahmet Vefik Alp, Timur Gürkan vardı. Aydın İl Başkanı Ergüven Yakan çok güzel bir program hazırlamış. Her toplantımızda karşılaştığımız kalabalık gruplar bize daha da umut ve güç veriyor. Görüyoruz ki Aydın seçimlere hazır. İzmir'deki basın toplantısında da Genel Başkanımız Kıbrıs ile ilgili görüşlerini aktardı."

KAVGA İSTEMİYORUM
DYP İl Başkanlığı'nda yaptımız sohbette Arınç, sessiz sedasız devam eden delege seçimleri konusunda şunları söyledi bize: "Gördüğünüz gibi kavgasız gürültüsüz delege seçimi yapılabiliyormuş. Koskoca Konak İlçesi'nde bile tek bir itiraz çıkmadı. Konak, Çiğli, Narlıdere, Balçova'da delege seçimleri tamamlandı. 14 Ağustos'ta Karşıyaka delege seçimine gidecek. Kesinlikle kavga istemiyoruz. Arkadaşlarımız da aynı şekilde hassas davranıyor. Yeniden yapılanmak, küskün arkadaşlarımızı partiye yeniden kazandırmak amacıyla yerlerini seve seve veriyorlar. Tamamen birlik beraberlik içinde hareket ediyoruz. Genel Başkan, 15 Eylül'den sonra İzmir'e 4 gün ayıracak. Eylül ayı içinde de il kongremizi gerçekleştireceğiz."

DURAK "DOĞRU YOLU BULDU"
Geçtiğimiz hafta Teşkilat Başkanı Cevat Kırkpınar Menderes'teki çiftliğinde tüm DYP ilçe başkanlarına, il yönetimine büyük bir yemek verdi. Yemeğe MYK Üyesi Güler Arslan, GİK Üyesi Emin Dinleten ile Tire İlçe teşkilatının tamamı katılmış.
Bu gibi geniş kapsamlı toplantıların DYP'lilerin hem sorunlarını paylaşmaları, hem de kaynaşmaları açısından çok faydalı olduğunu söylüyor Kırkpınar... CHP'li Karşıyaka Belediye Başkanı Cevat Durak'ın yeni anket çalışmasın konusunda da, "Bu çalışmayı ben zamanında Amerika'da öğrenmiş ve seçim zamanı broşürlerime bastırmıştım. Sayın Durak'ın benim yapmayı planladığım bu uygulamayı doğru yolu bularak uygulamaya koyması karşısında memnuniyet duydum" diyerek düşüncelerini dile getirdi.
Karşıyaka Belediye Başkanı Cevat Durak semtlerde yapılacak yatırımlar öncesi mahalle sakinlerinin görüşlerini almak için anket yaptıracakmış. Kırkpınar bu anket çalışmasının fikir babasının kendisi olduğunu söylüyor... "İnşallah seçim döneminde sunduğum diğer projelerimi de hayata geçirirler" diyor...