YENİ ASIR

DYP genel kurulu bekliyor


06 Mayıs 2005

DYP'de 'İdealist Grup' geçtiğimiz pazar günü Konya'ya gitmeye niyetliydi ama vazgeçmişler. Konya'da ne işleri mi vardı? Diğer il başkanları ile çalışma yapıyorlarmış. Fakat Konya İl Başkanı aramış ve yeterince destek geldiğini söyleyince gitmekten vazgeçmişler.
DYP Genel Kurulu 15 Mayıs'ta. Dananın kuyruğunun kopmasına anlayacağınız az kaldı. Son hızla çalışmalar sürüyor. İzmir DYP ise ateşten gömlek... Yıldırım Ulupınar, Turan Arınç, 'İdealist Grup' taraftarları derken İzmir bölündükçe bölündü. Bu bölünmeyle DYP İzmir'de her geçen gün biraz daha oy kaybetti, yani olan DYP'nin oylarına oldu.

ULUPINAR NE DİYOR?
Tarcan Ülük, Ankara'dan yeni gelmiş. Ülük; "Ankara'da 30 il başkanının çalışmalarına katkıda bulunduk. Ege'den baktığınız zaman DYP Genel Başkan Yardımcıları'nın hemen hepsi doğu ve güneydoğu kökenli. Bu konuya kimse değinmiyor. Biz bölgecilik yapmıyoruz ama bu şekilde Ege'den oy almak mümkün değil. Birileri doğruları söylemek zorunda. Gerisi genel başkanımızın insiyatifine kalmış" diyor.
Diğer taraftan tartışmaların odak noktası haline gelen Yıldırım Ulupınar ile telefonla görüştüm. Ulupınar'a "İdealist Grup adı altındakiler sizi neden istenmeyen adam ilan ettiler" diye sordum. Ulupınar; "Kendilerini İdealist Grup diye adlandıran bu arkadaşların sayısı 5-6'yı geçmez. Ben bu olayları ciddiye almıyorum. Eğer bu arkadaşlara cevap verirsem amaçlarına ulaşmış olurlar. Amaçları benimle polemiğe girip gündemde kalmak. İl idare Kurulu Yıldırım Ulupınar'ı teklif ediyor. 28 ilçe, İl Başkanı Turan Arınç'a tam yetki vermiş. Onlar da Yıldırım Ulupınar diyor. Yani İzmir'den sadece beni istiyorlar. Turan Bey Ankara'da görev istemiyor. İl Başkanı olarak göreve devam edecek. Son derece tecrübeli bir siyasetçi. 5-6 kişinin sözlerinin önemi yok. Ankara'da son hızla genel kurula hazırlanıyoruz. Bildiğiniz gibi tek bir genel başkan adayımız var. Mehmet Ağar..." dedi.

İL İŞÇİ KOLLARI
DYP İl Başkanı Turan Arınç, geçtiğimiz aylarda siyasetteki tecrübesini, İzmir'de DYP İzmir İl İşçi Kolları'nı kurarak bir kez daha ortaya koymuştu. İl İşçi Kolları Başkanlığına atanan Ziya Bedir de; "DYP olarak biz her zaman işçi ve işveren arasında arabulucu olarak göreve hazırız. Adalet Partisi zamanında işçi kolları kongreleri 300 kişi ile oluyordu, bizim hedefimiz 1500 kişinin üzerinde katılımlarla kongreler yapmak, DYP'yi şaha kaldırmaktır" diyor.

YENİ ASIR İNSAN
Bugun Haber Bulunmamaktadır.