YENİ ASIR

Dizinin suyu çoktan çıkmıştı


31 Temmuz 2004

Uzun süredir devam eden, daha sonra kanaldan kanala atlayarak reyting kaybeden, bir önceki kanalında sürekli eski bölümleri oynatılan 'Çocuklar Duymasın' dizisinin suyu çok uzun zaman önce çıkmıştı. O kadar çok kanal değiştirdi ki bir ara hangi kanalı açsak karşımıza dizinin eski bölümleri çıkıyordu. Fakat dizi o kadar sevilmişti ki oyuncularının her biri adeta evimizin birer ferdi olmuşlardı.

MELTEM'DEN SONRA
Ben diziyi Meltem rolünü oynayan Pınar Altuğ'un ayrılmasıyla seyretmeyi bıraktım. Bir çok insan da benimle hemfikirdi. Zeynep Tokuş role ve diziye hiç oturmadı... Eğreti gelin gibi ortalıkta dolanıp duruyordu. Ne çocuklarla, ne eşiyle ne de eşinin ailesiyle olan konuşmalarında eski Meltem'in benimsemişliği, sıcaklığı yoktu. Bu da Zeynep Tokuş'un şanssızlığı olmuştu. Bence bir başkasının bu kadar oturmuş olan rolünü asla kabul etmemeliydi. Pınar Altuğ'un diziden haksız yere ayrılmak zorunda bırakılmasının acısı şimdi yapımcı Birol Güven'den fersah fersah çıkıyor. Kızın özel hayatına kafayı takmıştı. Pınar'ı o dönemde de savunmuştum, şimdi yine savunuyorum. Ama taş fırın erkeği Tamer Karadağlı'nın savunulacak tarafı kalmadı. Pınar eşi askerdeyken birine aşık olmuş, bunun üzerine boşanıp, ilişkisini aşık olduğu insanla sürdüren genç, güzel, çoluğu çocuğu olmayan, ünlü bir genç kadın. İşini aksatıyor muydu? Hayır... Bu durum ailelerin veya çocukların gözünde dizideki "anne Meltem" rolünü oynamasına engel miydi? Hayır... Kızla uğraştılar durdular. Eh! etme bulma dünyası demişler... Pınar'ın şimdi Tamer Karadağlı'yı savunan Birol Güven'in düştüğü duruma içinde "oh olsun!" demesi kadar normal bir şey olamaz.
Gelelim Tamer Karadağlı'nın vukuatlarına... Daha evlendiğinin ertesi günü bir başka bayanla olan taze ilişkisi ortaya çıkmıştı. Ve 'dizinin prestiji için Arzu ile evlenmem gerek. Çok uzun zamandır beraberiz' laflarını söylediği kulaktan kulağa dolaşmıştı. Ben burada eşi Arzu Balkan'ın durumuna üzülüyorum. Adam evlendiği günden beri bu konularda sabıkalı. Şimdi de "eşim mağdur, ilk bana söyledi, arkasındayım" lafları etmek zorunda kalıyor. Evde kim bilir ne kıyametler kopmuştur. Bu arada Hülya Avşar Kaya Çilingiroğlu'nu örnek verenlere bir çift sözüm olacak; Arzu Balkan, Hülya Avşar değil... Bilmem ne demek istediğimi üstü kapalı da olsa anlatabildim mi?

OTELDE SKANDAL
Tamer Karadağlı şimdi de otel odasında yaşadığı seks skandalıyla gündemde. Üstüne üstlük şantaj yapanları yakalattığı için kendisine kahraman gözüyle bakılmasını bekliyor ve "Delikanlılık yapıp, bu insanları yakalatıyorum, ama insanlar benim magazin yanımı yazıyorlar" diyormuş. Bakın muhteşem delikanlıya... Deve kuşu gibi kafayı kuma gömmek veya yağ gibi üste çıkmak buna mı deniyordu, yoksa ben mi yanılıyorum?