YENİ ASIR

CHP Çeşme kongreye hazırlanıyor...


25 Temmuz 2005

CHP Çeşme İlçe Başkanı Halil Saatli ile deniz kenarındaki restoranında kahvelerimizi içerken, bol bol CHP ve siyaset konuştuk..
Mekan ve sohbet güzel olunca, katılanlarda tabii yavaş yavaş çoğaldı. CHP İlçe Sekreteri Aybars Yıldırım, Belediye Meclis Üyeleri Hayrettin Barbaros, Alkın Özdil ve Saatli ile hoş bir sohbet yaptık.
Saatli CHP içinde gelişen son olaylarla ilgili; "Eski İl Başkanı Alaattin Yüksel seçilirken de, gereken desteği vermiştik. Ekrem Bulgun parti büyüğümüz. Çok beyefendi bir insan. İlişkilerimiz iyi, kendisini destekliyoruz. 29 Temmuz'da kongremiz var. Bizim ne ille, ne de Genel Merkez'le bir problemimiz yok. Kavga olmadığı zaman başarı geliyor. Çeşme'de kavga ortamı olmadığından yüzde 40'ın üzerinde oy aldık. Genel Merkez'le muhalefet, bize puan kaybettiriyor. Parti içi kavgalar dışarıya yansıdı ve bize zarar verdi. Bu olayların hiç yaşanmaması gerekiyordu. Kongrede aday olunur, tercih edilinirse kazanılır. İlçe kongremize gelince, bildiğimiz kadarıyla benden başka aday yok. İlçe yönetim kurulu 10 kişiden oluşuyor. Kongreden sonra yepyeni bir yönetim kurulu ile çalışmalarımıza devam edeceğiz. Tek isteğimiz Çeşmeliler'in partimizi daha fazla destekleyip oy vermesi. Hem Alaçatı, hem de Çeşme Belediye Başkanımızla uyumlu çalışıyoruz. Halkımız çevreyi kirletmeyip, çevre sorunlarına sahip çıkarsa, daha güzel bir Çeşme'de yaşarız" diyerek, düşüncelerini dile getirdi.
Belediye Meclis Üyesi Barbaros'un ise asıl mesliği mali müşavirlik. Barbaros; "Meclis'te AKP'li, MHP'li tüm arkadaşlarla uyum içindeyiz. Birbirimizi çocukluktan beri tanıyoruz. Burası küçük bir yer. Ortak idealimiz, ilçemizin daha iyiye ve ileriye gitmesi. Turizmde marka olmayı hedefliyoruz. Ayda bir kez oturum yapıyoruz. Kişisel imar başvurularını, planlama çalışmalarını, turizm ile ilgili projeleri değerlendiriyoruz. Meclis üyesi arkadaşlarla hiç bir problemimiz yok" dedi.

3'Ü 30'LU YAŞLARDA
Aybars Yıldırım ve Alkın Özdil, ikisi de mimar; beraber çalışıyorlar. Yaşlarının genç olması dikkatimi çekti; "CHP'de gençlerin önü gördüğünüz gibi açık. Meclis üyelerinin üçü 30'lu yaşlarda. Çok çalışarak kendilerine yer edinmeyi başardılar. 200 gençlik kolu üyemiz var. Ancak, Çeşme halkı apolitik. Aktif siyasete, sivil toplum örgütlerine katılım az. Siyasette herkes birilerinin el vermesini bekliyor. Bu da toplumumuzda ki ataerkil yapıdan kaynaklanıyor. Mühim olan mücadele edebilmek" diyerek düşüncelerini aktardılar.