YENİ ASIR

Cevap veriyorum...!


02 Nisan 2005

Merhabalar... Yazılarınızı hemen hemen hergün takip etmeye çalışıyorum... Düşünceleriniz bir su gibi akıcı. Tebrik ederim. Ve o yazı... "Olgunlaşmak."
Her satırı buram buram hissettim desem yalan olmaz herhalde... Geneli mükemmel olan ve size bu satırları yazmaya beni teşvik eden... Geneli diyorum çünkü, sadece alttaki paragrafa katılmadığımı belirtmek istedim...
"Artık daha şık giyiniyorum, senelerle birikmiş dolaplar dolusu kıyafet var ve bunları kendimle paylaşmalıyım. Ayıp, günah ya da ne derler korkuları çoktan geride kaldı."
Dolaplar dolusu kıyafetler... İsrafın her türlüsünün günah olduğunu düşünmekteyim. Hepsi de giyilemeyeceğine göre paylaşmamak neden? Vallahi günah... Yazılarınızı takip etmeye devam edeceğim..
Sağlıcakla kalın.Ülkü Özmen.
CEVAP: Geçen hafta yazdığım yazıyı internetten okudum ve kendimle bire bir örtüştüğü için yayınladım.
Bu yazı özel bir yazıydı ve ancak bu noktaya gelmiş, bu felsefeyi anlayabilecek insanlar içindi... Bu nedenle de kısaltarak da olsa aynen aktardım.
Yılların birikimiyle dolaplar dolusu kıyafetin yığılmasının sadece bana değil, tüm kadınlara has bir özellik olduğunu sanıyorum. Bu arada tabi ki, kendime göre giymediğim bir çok kıyafeti gereken yerlere, gereken insanlara dağıttığımdan şüpheniz olmasın. Ama gün gelir yine moda olur giyerim diye sakladığımız kıyafetlerimiz ise, mutlaka hepimizin dolabında vardır.

AKIL YAŞTA DEĞİL
Değerli Hanımefendi,
28 Mart'ta yazdığınız "Olgunlaşmak" isimli yazınızı okudum. Görüş, daha doğrusu hayat felsefenize yüzde yüz katılıyorum. Ben, bu felsefeye ancak 73'üncü yaşımda erişebildim..
Siz ise, fotoğrafınızdan gördüğüm kadarıyla çok genç yaşınızda sahip olabilmişsiniz, yeteneğinizden dolayı sizi kutlar, ömür boyu mutluluklarınızın devamını dilerim, en iyi dileklerimle... Serbülent Cezayirli
CEVAP: "Akıl yaşta değil baştaymış."
Hem inanın, resimde göründüğüm kadar genç değilim.

ZAMAN GEREKLİ
Sayın Aysem Hanım,
"Olgunlaşmak" başlıklı yazınız süper.
Benim merak ettiğim, bu "zıplamayı" nasıl yaptınız?
Nasıl, ne zaman karar verdiniz?
Bu bir süreç midir? yoksa bir günden diğerine alınan bir karar mıdır? Bir sabah kalkıp kendinizi farklı mı hissettiniz ?
Çünkü bunları ben de yapmak istiyorum.
Saygılarımla...Palandüz.
CEVAP: Tabi ki, bir sabah kalkıp kendimi farklı hissetmedim. Bu insana yavaş yavaş gelen bir duygu. 'Ben de yapmak istiyorum' demekle olacak bir şey değil. Zaten bunu sorduğunuza göre daha zamana ihtiyacınız var.
Sayın Yeğinboy;
Yazınızda ele aldığınız eğitim programları konusu ile ilgili detaylı bilgi edinebileceğimiz web siteleri ya da başvuru telefonları var mı? Bilgi vermenizi rica ederim. Yıldız Koç.
CEVAP: Eğitim programları konusunda okullardan bilgi alabilirsiniz. Ayrıca internette herhangi bir arama sitesine "Sokrates" yazdığınızda size gereken bilgileri veriyor.

YENİ ASIR İNSAN
Bugun Haber Bulunmamaktadır.