YENİ ASIR

ANAVATAN yenileniyor


29 Ekim 2005

ANAVATAN İzmir ilçe teşkilatları tek tek elden geçerek yenileniyor. Yeni Genel Başkan Erkan Mumcu'nun ANAVATAN'a getirdiği hareket, hele bir de grup kurma işleminin tamamlanması, eski, yeni ANAVATAN'lıları harekete geçirdi.
Erkan Mumcu'nun İzmir'e gelmesinin asıl amacı, gerçi biraz geç oldu ama, depremin merkez üssü Seferihisar ve Urla ilçelerini ziyaretmiş.
ANAVATAN Urla İlçe Başkanı Aşkın Yılmaz, 7 yıldır görevde. Yeni yapılanan ilçe yönetim kurulunda; Fehim Didin, Ramazan Ünal, İhsan Bükülmez, İsmet Erak, Hasan Öncel gibi isimler var. Yılmaz yeniden yapılanmaları ve çalışmaları hakkında bakın neler anlatıyor; "Eskisi gibi değiliz, eskiden sessizdik. ANAVATAN'ı Osmanlı Devleti'ne benzetiyorum. Şimdiye kadar 6 genel başkanla çalıştım. Turgut Özal'la başladım, şimdi de Erkan Mumcu. Yeni Genel Başkanımız sayesinde, medyada da hareketlendik. Tabanımız zaten vardı. Lidere kızan gitmişti. Şimdi gidenler geri geliyor. ANAVATAN'lı Belediye Başkanımız Mehmet Selçuk Karaosmanoğlu ile 7 yıldır uyumlu bir çalışma içindeyiz."

SEFERİHİSAR ÖRGÜTÜ
ANAVATAN Seferihisar İlçe Başkanı İlhan Akkaya göreve yeni atanmış. Şimdilik eski yönetimle çalışmalarına devam etmeyi uygun görüyor. İlçe yönetiminde; Osman Kocaman, Ziya Ulu, Kadir Başlı, Ayla Türkgenç, Levent Gediz gibi isimler yer alıyor. Akkaya; "Belediye başkanımızın da ANAVATAN'lı olmasından dolayı avantajlıyız. Çekirdek bir kadromuz var. Erkan Mumcu olmasaydı, bizde burada olmazdık. Şu an sayesinde herkes partiye sıcak bakıyor" diyerek, düşüncelerini aktardı.
Seferihisar Belediye Başkanı Hamit Nişancı, partisinin en kötü günlerinde bile parti değiştirmeyerek görevine devam eden genç bir siyasetçi. Başkan Nişancı ile deprem üzerine sohbet edip, bilgi aldıktan sonra, söz ANAVATAN'a ve Erkan Mumcu'ya geldi.
Nişancı; "Ciddi bir muhalefet açığı ve kendini AKP'li ya da CHP'li hissetmeyen herkes için farklı bir alternatife ihtiyaç vardı. Erkan Bey bu boşluğu dolduracak. Grup kurmamız büyük başarı. Partimizden ümitliyim. Eğer doğru adımlar atarsak, partide pozisyon kapma telaşı biter, halka inersek başarılı oluruz."
Yeni ANAVATAN amblemini beğenip beğenmediğini sorduğumda, Nişancı'nın da benimle aynı fikirde olduğunu öğrendim. Nişancı; "Amblemle bence en son uğraşılmalıydı. Yeşil renk cazip gelmedi."
Seferihisar'ın ekonomik durumu hakkında ise Nişancı;
"Seferihisar ülke genelinden soyutlanamaz. Narenciye ile geçiniyoruz. İhracat yapılamadığından 10 ailenin 9'u sıkıntıda" diyor.
Anlayacağınız Urla ve Seferihisar'da durum ülke genelinden farklı değil. Bugünler de kiminle konuşsam, aynı şikayetleri dinliyorum. Başbakanımız hariç kimse halinden memnun değil. O da, kimse ona kötü haber veremediğinden olsa gerek...