YENİ ASIR

ANAP Bornova muhalefeti kızdırdı


02 Aralık 2005

ANAP Bornova İlçe Başkanı İlhan Kaya, siyaset sahnesine yeniden öyle bir girdi ki, sivri çıkışlarıyla yine ortalığı ayağa kaldırdı. Eski milletvekili olmasından dolayı sedece yerel değil, genel siyasette de ister istemez lafını esirgemiyor. Son olarak, "Baykallı CHP, barajı bile aşamaz" sözleri, CHP'lileri kızdırdı. Kaya ile görüştüğümde,
"İyi de Ayşem Hanım, bunlar sadece benim değil, sokaktaki halkın sözleri. Biraz vatandaşı dinlesinler" diyerek, sözlerini tekrarladı.

LİSTE KALABALIK
ANAP Bornova ilçe yönetim kurulu listesi, gelen taleplerin çokluğundan mıdır bilmem ama, bu defa oldukça kalabalık. Kaya başkanlığındaki yönetim kurulu 42 kişiden oluşuyor. Yönetimde; eski İmar Müdürü Mehmet Ulucan, eski İlçe Başkanı Üzeyir Güler, eski Zabıta Müdürü Kadir Koşkoş, ayrıca meslek odaları, spor camiası, işçi emeklisi, öğretmeni derken, anlayacağınız toplumun her kesiminden isim var.
Yeniden yapılanmakta olan ANAP ilçe yönetimlerine, Meclis'te grup kurulduğundan beri talep artmış gözüküyor. ANAP'ın milletvekillerinin toplama olduğunu, Mumcu hakkında hala halkta soru işaretleri bulunduğunu düşünürsek, yoğun gözüken talep sandıktan ne çıkarır, hep beraber göreceğiz.

ÇALIŞMA PROGRAMI
Kaya ilk yönetim kurulu toplantısını bu hafta gerçekleştirmiş ve çalışma programını belirlemiş. İlk aşamada muhtarlar, meslek odaları, sivil toplum örgütleri ziyaret edilecekmiş.
Ankara'dan yeni üye kayıtlarının gelmesiyle kampanyaya başlıyorlarmış. Üyeler güncelleştirilecekmiş. Eski kayıtların seçme ve seçilme hakkı olmayacakmış. Kaya, "En önemli hedefimiz çok çalışarak İzmir'den birinci parti çıkmak. Bunun olmaması için hiç bir nedenimiz yok. Yatay çalışmada kendini anlatabilirsen, vatandaş tatmin oluyor. Özellikle kahvehane ve mahalle çalışması çok önemli. Demokrasinin beşiği İzmir'den ülkeye önemli mesajlar vermeliyiz" diyerek, hedefleri hakkında bilgi verdi. Ayrıca ANAP İzmir Milletvekili Serpil Yıldız'ın çalışma performansını da övmeden geçmedi. Kaya, "Serpil Hanım hiç bir şahsi mesele gözetmeksizin İzmir için mücadele veriyor. Uyumlu bir çalışma içindeyiz" diyor.
ANAP'ın üstündeki ölü toprağını attığı kesin ama, partinin yeniden dirilmesi için Erkan Mumcu'nun kendini daha iyi anlatması gerekmekte. Ben yine de dip not olarak ANAP'lılara kimsenin dikensiz gül bahçesi vaad etmemesini tavsiye ediyorum.