İNTERNET HABER

Vatana millete hayırlı olsun !


31 Temmuz 2008

Anayasa Mahkemesinin AK Partiyi kapatmama kararı piyasalar ve ekonomi çevrelerinde genel olarak olumlu karşılandı.
22 Temmuz  2007 seçimlerinden sonra zafer sarhoşluğu içine giren AK Parti , 30 Temmuz 2008'den sonra da aynı havaya girerse Türkiye farklı girdapların içine yuvarlanır. Bundan sonra mühim olan AK Parti'nin Anayasa Mahkemesinin bu kararını özümsemesi ve  ülkede ki sulh ortamını yeniden yakalaması.
Ne diyelim...Vatana millete hayırlı olsun !

 Terörü lanetleme adına Türkiye'yi sarsan terör olaylarını kronolojik olarak hatırlamaya devam !

1 Şubat 1978...Milliyet gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Abdi İpekçi Mehmet Ali Ağca tarafından yapılan silahlı saldırı sonucu öldürüldü.

27 Mayıs 1980...Dönemin Gümrük ve Tekel Bakanı Gün Sazak ,makam aracını 27 Mayıs 1980 akşamı, saat 21:00 sularında Kavaklıdere Kırkpınar Sokak'taki evinin önünde park etti.Bagajdaki eşyalarını çıkarmak üzere iken, iki kişi otomatik silahlarla eski bakanın yanına yaklaştı ve o sırada arabada bulunan eşi ve oğlunun gözleri önünde öldü.

MHP'nin önde gelen isimlerinden Gün Sazak'ın 27 Mayıs 1980'de öldürülmesiyle Çorum'da gerginlik arttı.1-10 Temmuz tarihleri arasında çeşitli çatışmalar meydana geldi. Olayların yatıştırılabildiği 10 Temmuz tarihine gelindiğinde, resmi rakamlara göre 26 kişi yaşamını yitirdi, çok sayıda vatandaş yaralandı.

20 Temmuz 1980... 12 Mart dönemi başbakanlarından Nihat Erim, İstanbul Dragos'taki evinin önünde Dev-Sol militanlarınca öldürüldü. Nihat Erim Türkiye'nin suikast sonucu öldürülen tek başbakanı oldu.

22 Temmuz 1980...DİSK'in kurucularından Türkiye Maden -İş Sendikası Genel Başkanı Kemal Türkler, 22 Temmuz 1980 sabahı , Merter'deki evinin önünde sendikaya gitmek üzere arabasına binerken bir saldırı sonucu hayatını kaybetti.Cenazesine yüzbinler katıldı.

13 Mayıs 1981...Vatikan'da Papa II. Jean Paul'e suikast girişiminde bulunuldu. Mehmet Ali Ağca olayın sanığı olarak yakalandı.

15 Ağustos 1984...Türkiye, PKK terörüyle tanıştı. Siirt'in Eruh ilçesine saldıran PKK'lılar , bir askeri şehit ederken altı askeride yaraladı. Aynı gün PKK'lılar Hakkari'nin Şemdinli ilçesine de saldırdı. Şemdinli 'deki saldırıda bir astsubay, iki er hayatını kaybetti.

18 Haziran 1988...Ankara Atatürk Spor Salonu'nda Anavatan Partisi'nin 2.Olağan Kongresi esnasında kürsüde konuşan Turgut Özal'a Kartal Demirağ tarafından ateş edildi.Turgut Özal sağ elinden vurulurken, 18 kişi de yaralandı.

31 Ocak 1990...Atatürkçü Düşünce Derneği 'nin Kurucu Başkanı Prof.Dr.Muammer Aksoy evinin önünde uğradığı silahlı saldırı sonucu öldürüldü.

devam edecek....