İNTERNET HABER

Üzmez rezaleti ve Fatih Altay’lının kol düğmeleri…


01 Kasım 2008

 

Tecrübeli gazeteci Fatih Altay"lı herhalde Hüseyin Üzmez"i programına  konuk ettiğine edeceğine bin pişman olmuştur. Kol düğmesi faciasından sonra  Altay"lı durumu kurtarmak için  Haberturk"teki köşesinde şu satırları kaleme almış ;

“Program öncesi, programda Hüseyin Üzmez'in dikkatini çekip çekmeyeceğini merak ettiğim için ilginç bir kol düğmesi taktım.
Kol düğmelerinde 1950'lerde çekilmiş bir çıplak kadın fotoğrafı vardı. (Eşimin doğum günü hediyesiydi)
Kol düğmeleri Hüseyin Üzmez tarafından farkedilmedi ama avukatı Bülent Demir'in gözünden kaçmadı.
Ve kendisine söz verdiğimde lafa kol düğmelerinden girdi.
Bazı gazete ve internet siteleri kol düğmeleri söz konusu olduğunda benim kızardığımı yazmışlar.
“Bakalım ne tepki verecekler” diye taktığım kol düğmelerini farketmiş olmalarının beni neden utandıracağını anlamış da değilim.”

Bir kere programı pür dikkat izleyen biri olarak Üzmez"in avukatının kol düğmelerine dikkat çekmesi üzerine Altay"lının ; “Sabahtan beri kolumda kimse fark etmedi. “ dediğini çok net hatırlıyorum.

Altay"lı keşke yukarıda ki açıklamaları sonradan yazacağına program esnasında   “bakın ben bilerek taktım” diyerek durumu kurtarsaydı.

 Hatta böyle rezil bir olayın baş kahramanını ve onu savunanları hiç ekranlara taşımasaydı.

Gelin olayı tekrar hatırlayalım;

TekeTek'te programında Altaylı ve Üzmez konuştu. Söz sırası Hüseyin Üzmez'in avukatı Bülent Demir'e geldiğinde izleyenleri şaşırtan dialoglar gerçekleşti.

Avukat Bülent Demir, Altaylı'nın kol düğmelerini göstererek kendisine, "playboy, zambara" imasında bulundu. Canlı yayında adeta şok olan Altaylı, avukatın düğmelerini nasıl gördüğünü sordu ve "aferim, kutluyorum, vallahi bravo" dedi. Avukat Bülent Ergün ise, "dört gözüm benden kaçmaz" dedi.

Ardından da avukat Demir,ısrar ederek,"Kol düğmelerinizde çıplak kadın resmi var,cinsel organı gözüküyor" dedi.

Hatta avukat Demir,kameralara dönerek,"ekrana getirebilir misiniz?" talebinde bulundu. Ancak avukatın iki kez ısrar etmesine rağmen kameralar kol düğmelerine yönelmedi.

Bu defa Altaylı,"Çıplak kadın resmi var,ancak cinsel organı gözükmüyor" diyerek ,kol düğmelerini  çıkartarak kendisi kameraya tuttu.

İşte…İzlediğimiz televizyon programlarının geldiği nokta…

Sorarım sizlere, günlerdir bu rezil insanları  ekranlara çıkaranlarda değil de kimde kabahat?