İNTERNET HABER

TÜRKİYE MATEMDE


10 Aralık 2009

Başbakan Amerika’dan 7şehidimizin ardından şu sözlerle üzüntüsünü dile getirmiş;

 “ Bu hain pusunun yeri ve zamanlamasımilletimizin nasıl bir provakasyonla karşı karşıya olduğunun ispatıdır.Milletimiz bu kalleş pusunun arkasında yatan emelleri değerlendirecektir.Şehitlerimize rahmet diliyorum. Ailelerine ve milletimize başsağlığı ve sabırtemenni ediyorum. Bu saldırının önünde arkasında kim varsa bunun bedelini enağır şekilde ödeyeceklerdir.” Başbakan Erdoğan ayrıca , ABD'nin bir öncekibaşkanı Bush'un 5 Kasım 2007'de Oval ofiste verdiği sözün devam ettiğini desözlerine eklemiş'yı örgütü ilan eden Bush, le mücadelede ABD'nin her türlü desteği vereceğisözünü vermişti. Obama da bu sözün devam ettiğini açıkladı.7 Şehit’in bedeliniağır ödeyecekler ”açıklaması yapmış.

Başbakan’ın açıklamalarındanüzgün olduğunu anlıyoruz.Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı olarak, şehit analarıkadar belki de en çok üzülen kendisidir. Çok büyük bir vebal altında kalmak zorunda bırakıldılar.

Bırakıldılar diyorum, çünkü 5Kasım 2007’den beri Oval ofiste verilen sözleri tutmak zorunda kaldılar. DTPile iyi geçinme çabaları,Kürtçe TV yayını,yetmedi Kürt Dili ve Edebiyatı tartışmaları,“Demokratik açılım “adı altında Kürt açılımı,Habur kapısında davul zurnalı 34teröristin karşılanması ve daha bilip bilmediğimiz nice olayları taşımamecburiyeti içine itildiler.

Başbakanımız TV seyretmemizi  ,gazete okumamızı istemiyor.

Neden?

Bilmemiz gerekmeyen şeyleri,okuyup öğrenmememiz için. Şimdi gündemde DTP ‘yi kapatma davası var.

‘ Parti kapatmalara karşıyız’diyen muhalefet milletvekilleri ve AKP’lilere seslenmek istiyorum; Türkiye’de partiolmanın şartları nelerdir? Parti olmanın belirli kuralları ve davranış zorunluluklarıyok mu?

Peki davranış bozukluğuolanlara sadece para cezası yeterli mi?
DTP parti olmanın gerekleridışına çıkarak , bölücü örgüte hizmet ederek , davranış bozukluğu içine girdimi, girmedi mi?

Cevap , girdi ise, nedenkapatmayalım? Kapatmadan bu insanları yargılamanın imkanı var mı?

7 Şehidimiz ve daha önce kişehitlerimizin bedellerini nasıl ödetmeyi düşünüyor sunuz?

Sizce ağır bedel ödetme şeklinedir?

Eğer cevabınız DTP normaldavrandı ise, gerek Diyarbakır da yaşanan olaylar ,gerekse diğer gelişmelerkarşısında DTP Genel Başkanı Ahmet Türk’ün “Etki- Tepki” manasına gelen açıklamalarınınasıl değerlendirmemiz gerekiyor?

Aslında sorulacak o kadar çoksoru var ki…

Ama matemdeyiz.Türkiyematemde!

Hepimizin başı sağ olsun.