İNTERNET HABER

Türk olduğunuzla gurur duyacağınız bir film...


12 Aralık 2008

 

 

Türk milleti bu kadar mı aptal sanılır veya  aptal yerine konulur?

Dışarıdan  bu kadar mı saf, bu kadar mı  aklı kıt görünüyoruz?

Bu sözlerim A.R.O.G faciasını Türk milletine allayıp pullayarak sunmaya kalkan, son derece değerli 90 dakikamızı  çalmak için aylardır uğraşan, reklam üzerine reklam yapan Cem Yılmaz’a…

Emeğe saygım her zaman sonsuz, ama bu resmen insanla dalga geçmek.

Bu filme sponsor olan Avea, TTNET, Türk Telekom’u da anlamakta zorlanıyorum…

 

Şu an inanılmaz sinirliyim….

Çünkü bayram tatilinde  Çeşme ‘de A.R.O.G filminin oynadığını görüp, “ hadi biraz vaktimiz geçsin, hem de bakalım bu kadar reklamı yapılan film nasıl bir şeymiş ?” diyerek sinemaya girdik.

Aslında 17 yaşında ki Cem Yılmaz hayranı olan oğlum ,film gösterime girdiği zaman ilk gün gitmiş ve sadece “ fena değil” demişti.

Demek ki bazen genç sözü dinlemekte fayda varmış…

Film hakkında her yaş grubunun farklı yorumları olmasını dikkate alarak bir kez de kendi gözlerimle görüp  filmi yorumlamak istedim.

İstemez olaydım. ( Gerçi aynı hatayı ‘Mustafa’ filminde de yapmıştım)

Sinemada zaten topu topu 15 kişi falan vardı . Hafta içi ve bayram tatili olması dolayısı ile olsa gerek, yaş ortalaması da hayli yüksekti. İnanın filmin ilk yarısının bitmesini zor bekledik. İlk yarı boyunca salondan değil kahkaha tebessüm sesi bile gelmedi. Hatta bir ara yavaş yavaş herkesin söylenmeye başladığını duydum.

Filmin ilk yarısının bitmesi ile beraber kendimizi salondan dışarı attık.

 

Gazeteci Reha Muhtar film hakkında “ Türk olduğunuzla gurur duyacağınız bir film ”  yorumunu yapmış.

Acaba neden?

 

Filmden çıkıp eve geldikten sonra telefonla arayan arkadaşıma A.R.O.G filmine gittiğimizi ,yarısında kendimizi dışarı attığımızı söylediğimde, “keşke gitmeden önce bize sorsaydınız, felaket kötü bir film” dediğinde, bilgisayarın başına oturup bu yazıyı yazmaya karar verdim

 

Her zaman siyaset okumaya alıştığınız bu köşede ara ara izlediğim kötü filmleri yazarak ben de hükümet gibi gündem değiştirmiş oluyorum.

 

Fena da olmuyor muş, kafam dağıldı…

 

Ama sakın A.R.O.G’a gidip vaktinizi ve paranızı boşa harcamayın.