İNTERNET HABER

Türbanlı kızlarımız üniversitelere girince ne olacak?


06 Mayıs 2008

 

 

Sevgili okuyucular bir önce ki yazımda hatırlarsanız sizlere Soner Yalçın"ın son romanından almış olduğum bir bölümü aktarmıştım.Sizlerden gelen e-mail ve yorumlardan anladığım kadarıyla Soner Yalçın"ı seven olduğu kadar sevmeyenlerde mevcut.

Normaldir...

Kimse kimseyi sevmek, yada fikirlerini benimsemek zorunda değil.Ben de zaten burada kimseyi savunuyor , övüyor, ya da fikirlerini sizlere empoze etmeye çalışıyor değilim. 

Fakat ortada  bazı gerçekler varsa ve de biri bunları bizlere somut belgelerle sunuyorsa elimizin tersiyle itmemeliyiz, ya da o kişiye karşı ön yargılı davranmamalıyız, diye düşünüyorum.

Sizlerle bugün  yine Yalçın"ın kitabından bir bölümü paylaşmak istiyorum.Çünkü türban meselesine   şahsen bende bazı gerçekleri bilmediğimden dolayı hiç bu açıdan yaklaşmamıştım.

 

Soner Yalçın kitabında “türbanlı kızlarımız üniversitelere girince ne olacak ?” sorusunun yanıtını bakın nasıl veriyor ; Evlendirilip eve kapatılacaklar...

 

Bu da nereden çıktı diyeceksiniz.Gelin Türkiye"yi yöneten birkaç politikacının kızlarına bakalım;

 

Abdullah Gül"ün kızı Kübra, Bilkent Üniversitesi"ni bitirir bitirmez evlendirildi.Çalışacak mı, hayır!

Başbakan Erdoğan"ın kızı Esra.ABD"de İndiana Üniversitesi"nde okudu.Çalışıyor mu ,hayır!

 

Necmettin Erbakan"ın kızları,Elif Bilkent Üniversitesi"ni bitirdi, Zeynep ise ODTÜ"yü.Çalışıyorlar mı;hayır! Evlendiler,çocuk yaptılar.

 

Enerji Bakanı Hilmi Güler"in kızı Ayşe Şema da Gazi Üniversitesi Mimarlık Bölümünü bitirir bitirmez Bakan Osman Pepe"nin oğlu ile evlendirildi.

 

Devlet Bakanı ve Hükümet Sözcüsü Cemil Çiçek Bilkent Üniversitesi"ni bitiren kızı İclal"i hemen evlendirdi.

 

Liste daha uzayıp gidiyor.
 
Diğer Bakan ve önde gelen siyasetçilerin türbanlı kızlarını yakın takibe alın.Onlarda ablaları gibi üniversiteyi çok iyi derece ile bitirecekler ve sonra hemen evlendirilecekler.Çünkü onların anneleri de aynı şeyleri yaşadılar.

 

Yani anlayacağınız "türban" üniversiteye girerse korkulan olmayacak.

Kamusal alana türban sıçramayacak.

Üniversite mezunu türban  sadece iyi bir eş ve anne olacak.

Şık başörtülü kızlarımız  sömürülmeye,itilip kakılmaya  devam edecekler.

Anlayacağınız Channel, Hermes,Prada,Gucci markalı çanta,ayakkabı,eşarp takan  bu kızlarımızın üniversiteye girmelerinde korkacak bir şey yok.
Diyeceksiniz ki çalışamadıkları için evlendiriliyorlar.
Peki ya özel sektör?
İsteseler özel sektörde çalışamazlar m?