İNTERNET HABER

Talihsiz açıklama!


23 Şubat 2009

 

Eskişehir son zamanlarda Türkiye’nin aydınlık yüzü oldu.Tabi bu konuda Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’in hakkını vermek gerekiyor. Yılbaşı tatilinde bizim aile durup dururken Eskişehir’e gitmeye karar vermişti.Bizim aile dediğim zaman yabana atmayın. Toplam sayımızla minik bir köy kurulabilir. Bayram,seyran ve özel günleri bir arada geçirmek de aile geleneğimizdir.

Eskişehir” nereden çıktı?" diye sorduğumda “ Belediye Başkanı çok güzel işler başarmış,şehir çok değişmiş.Gidip görmek istiyoruz” demişlerdi.

Şimdi, gelelim Adalet Bakanı  Şahin’in talihsiz sözlerine : “Hükümetle zıtlaşan belediye iş yapamaz”

Nasılda gerçek yüzlerini ortaya koyan bir söz sarf etmiş aslında Bakan Şahin.

AKP’nin işi gücü yıllardır insanları tehdit etmek,olur olmaz saatlerde evlerinden toparlamak değil mi?

İşte o başarılı Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’in  Adalet Bakanı Şahin’in sözlerine tepkisi;  

“Hafif raylı sistemi Eskişehirliler çok tuttukları için uzatılmasını istediler. Bu konuda devlet planlama teşkilatına başvurduk. Önce devletin yatırım programında yer alması lazım ki; devlet planlama bunu kabul ettikten sonra hazineye intikal ettirecek. Hazine de kredi bulacak uzun vadeli dış kredi bulacaktı. Ama maalesef 2008 yılı yatırım programında baktık ki yer almamış, koymamışlar. Arkasından 2009 yılı için başvurduk, orada da yine gördük ki; 2009 yılı devlet yatırım programında yine yok.

Ne yazık ki ben bunu yaşayarak, bu olayda öğrendim. Sayın Şahin gibi bir bakanın bu beyanatı tam bir talihsizliktir Türk demokrasisi için. Dil sürçmesi desem değil çünkü ‘meramım bu’ diye açıklıyor. Meramları öyle anlaşılıyor ki; kendilerinden olmayan belediyelere, devletin bütün vatandaşlardan vergilerle yatırım yaptırmama niyetindeler."

Sevgili okuyucular, Bakan Şahin'in sözleri ayrımcılık itirafı değil de nedir?