İNTERNET HABER

Sonu aynı olmasın da…


24 Kasım 2008

AKP milletvekili Nursuna Memecan….Son günlerin en popüler isimlerinden biri…Sonunu benzetmek gibi olmasın   eski AKP genel başkan yardımcısı Dengir Mir Mehmet Fırat ‘da bir ara Nursuna Hanım kadar göz önündeydi…

Sonu malumunuz…

Eski siyasetçiler arasında anlatılan bir hikaye vardır. Sayın Süleyman Demirel ne zaman kendisine yakın bir siyasetçinin ipini çekmek istese, o ismi her fırsatta kamuoyunun önüne sürer, sürekli gündemde tutarmış.

Bir süre sonra da , o güne kadar kamuoyunun gündeminden düşmeyen siyasetçinin bir vesile ile süksesi al aşağı edilir,adı sanı duyulmaz olurmuş.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Emine Erdoğan'ın Hindistan ziyaretinde ilginç bir kare kameralara takıldı. Bu karede Bayan Erdoğan AKP milletvekili Nursuna Memecan’ın elinden tutuyor.

Salih Memecan'ın eşi...

Nursuna Hanım’ı bir çok kişi  ünlü karikatürist Salih Memecan’ın eşi olarak tanımakta. Halbuki Nursuna Hanım, Robert Kolej ve Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği mezunu, ABD´den MBA mastırlı .

AKP milletvekili seçilmeden önce Milliyet gazetesine verdiği röportajda “Niçin politikaya girdiniz?” sorusuna bakın ne yanıt vermiş;


AK Parti´de çok arkadaşım var; ta kurulduğu günden beri. Genel olarak çalışkanlıklarını, iyi niyetlerini ve gayretlerini takdirle karşılıyorum. Benim de belli bir birikimim var; nasıl yardımcı olabilirsem onlara, bu ekibin içinde bir şeyler yapmak isterim. “

Nursuna Hanım’ın annesi de siyasetçi kızıymış..

Aynı röportajda Nursuna Hanım ; Annemin babası da siyasetçiydi, Nuri Demirağ. Türkiye´nin demiryolu ağını yapmış, Atatürk de ona bu soyadını vermiş. Çok partili dönemde Milli Kalkınma Partisi´ni kurmuştu. Sonra da Demokrat Parti´den milletvekilliği yaptı. “ açıklaması yapmış.

Anlaşılacağı o ki  Abdullah Gül ve ailesine yakınlığı ile tanınan son günlerin popüler ismi Nursuna Hanım siyasete uzak bir isim değil.

Umalım ki fazla muhabbet tez ayrılık getirmesin…