İNTERNET HABER

Sarıgül dedikoduları


05 Ekim 2009

 

Günlerdir ağırlığını siyasetçilerin oluşturduğu dost meclislerinde çeşitli sohbetler yapıyoruz. Gözler tabi ki yeni oluşumlara, hareketlere çevrilmiş olduğundan ,masaların yegane konusu “tutar mı,tutmaz mı ?”  tartışması.

Merkez sağ partilerin ,  yani ANAP-DP’nin ,DP çatısı altında birleşerek   merkez parti kurma çabalarına, şimdi de Mustafa Sarıgül’ün İstanbul’da başlattığı Türkiye Değişim Hareketi  de eklenince sohbetler iyice koyulaştı ve renklendi.

Mustafa Sarıgül , dört koldan saldırıya geçmiş . Bir başka aldığım habere göre de, Yaşar Nuri Öztürk siyaseti bırakıyormuş. Bu nedenle partisini emin ellere teslim etmek istiyormuş. Öncelikle Hüsamettin Cindoruk ile görüşen Yaşar Nuri Öztürk ve ekibi , şimdi de Mustafa Sarıgül’le görüşmeye hazırlanıyorlarmış.

Mustafa Sarıgül’ün hazır kurulu bir partiye ihtiyacı olduğunu bildiklerinden , partilerini eğer anlaşmaya varabilirlerse,Mustafa   Sarıgül’e teslim edebileceklerini söylüyorlar. Fakat, Halkın Yükseliş Partisi’nin içinde  eski Demokrat Türkiye Partisi kökenli olan bir grup bildiğim kadarı ile  Mustafa Sarıgül’e pek sempatik bakmıyorlar.

Diyelim , Sarıgül Halkın Yükseliş Partisi ile anlaştı ve partiyi aldı…Partinin ismi aynı kalır mı?Hiç zannetmiyorum…

Sarıgül’ün her seçim döneminde kullandığı sarı renkli güller ve şu an ki Türkiye Değişim Hareketi de göz önüne alınacak olursa,mutlaka isim de de benzer nüanslar olacaktır.

"Sarı siyaset" tutar mı, tutmaz mı? Bu hareket partileşir mi, partileşmez mi? Parti kurulsa dahi alternatif olur mu, olmaz mı? Bu sorulara yanıt aramak için henüz çok erken.

Bir diğer dedikodu da , Başbakan Erdoğan’ın bu hareketi desteklediği yönünde.CHP’nin oylarını bölmeyi hedefleyen AKP ,Sarıgül’e koşulsuz destek veriyormuş.

Bu hareketin İstanbul’dan sonra ki ikinci büyük toplantısı "Ege Buluşması" adıyla ekim ayında İzmir'de yapılacakmış.
Ege'den  Mustafa Sarıgül'e, Ege-Koop Genel Başkanı Hüseyin Aslan, CHP eski milletvekili Muharrem Toprak, eski bakanlardan Yüksel Yalova gibi isimler destek vermekteler. Ege-Koop Genel Başkanı Hüseyin Aslan, Sarıgül tarafından hareketin Ege bölge teşkilatlarını kurmakla görevlendirilmiş  ve geleceğin genel başkan yardımcısı sıfatıyla “İzmir’e kadın İl Başkanı yakışır “ diyormuş.

Ne diyelim,uğurlar ola…!