İNTERNET HABER

Rabbime Sordum...


14 Mart 2009

 

Sevgili okuyucular  öncelikle şunu söylemek isterim ki Allah kimseyi hastalıkla terbiye etmesin , ayrıca yakın geçmişte operasyon geçirmiş olan Kemal Unakıtan’a da acil şifalar versin. Günlerdir konu hakkında yazmak istiyorum ama bir türlü elim varıp da yazamadım. Çünkü benim de eşim geçtiğimiz hafta ağır bir rahatsızlık geçirdi .Ve ben o panikle sadece Allah’ıma ve Türk doktorlarına sığınabildim.

Rabbime sormadım mı?

-Sordum.

Ama bana nedense yukarıdan hiç ses gelmedi. Kendimizi Memorial hastanesinde bulduk. Hem de tam bir hafta…

 Hatırlarsanız Ahsen Unakıtan Amerika dönüşü şöyle demişti :

 

"Önce her zamanki gibi Rabbime şükrediyorum. Bakan Türk milletine hizmet aşkı dolu bir insan. Hacettepe’ye grip nedeniyle başvurmuştuk. Damarlarının tıkalı olduğunu öğrenince kabullenemedim. Bakan, “by pass gerekiyorsa bu olacak, ben sadece sana ait değil bundan sonra milletinde Unakıtan’ıyım ben”  dedi. Kemal Bey hastalığının tedavisi için Rabbime sordum. Nerede ameliyat olması daha iyi olur?' diye. İçime bir his doğdu, ABD'deki Cleveland diye... gösterdi. Rabbime şükürler olsun.

 

Ne diyeyim, Rabbime ben de şükrediyorum, çünkü sağ salim evimize döndük. Eşim eski sağlığına kavuştu.

Peki Rabbim ben ona sığındığımda acaba bana neden hiç ses etmedi?

Unakıtan ailesi kadar ben de bir Türk vatandaşıyım.

Acaba o arada  Rabbim Cleveland civarındamıydı da beni duymadı ?

Ahsen hanımın açıklamalarından sonra, bu sorular hep kafamı kurcalamaya devam etti.

Acaba biz mi bir problem var?

Neyse canım sağ salim evimize döndük ya…!

Rabbime bir kez daha şükürler olsun.

 

 

İZMİR MAVİŞEHİR MUHTARININ İSYANI

 

Ayşem Hanım,

 

AKP, hafta sonu Mavişehir'de ikamet eden tüm bayanlara açık adresleri ile adlarına yazılı olarak Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir kutlama yazısını özel bir kurye şirketi ile gönderdi. Mektubun altında İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Taha Aksoy'un imzası vardı. Mektubun içeriği ve gönderilme şekli önemli değil. Önemli olan adreslerin nereden ve nasıl temin edildiğidir. Mektup alan bazı kişiler doğrudan muhtarlığa geldikleri gibi bazıları da telefonla beni üzecek şekilde sorular sormuşlardır. Söz konusu bu kişiler, mektup adreslerinin benim tarafımdan AKP'ye verildiğine dair şüphe taşıdıklarını ifade etmişler, fakat benimle konuştuktan sonra bu şüphenin yersiz olduğunu beyan etmişlerdir.

 

Beni bazı kişiler nezdinde şüpheli duruma düşüren bu davranışı kınıyorum. Konut adresleri özeldir ve gizlidir. Ben, muhtar olarak resmi daireler dışında kimseye adres vermiyorum. AKP'nin bu adresleri nereden aldığını bilmiyorum ama adres yazılma şekline bakılacak olursa, bu adresler seçmen listesinden düzenlenmiş olabilir. Konuyu ilginize sunuyorum.

 

Selamlar ve Başarılar

 

Gürol Küçük Görür

Mavişehir Muhtarı