İNTERNET HABER

Pandoranın kutusu açılıyooorr…


20 Ocak 2009

 

Sevgili okuyucular pandoranın kutusu yavaş yavaş açılmakta. 29 Mart için geri sayım başladı. Ay sonuna kadar siyasi partilerin yerel seçimlere yönelik adayları netleşmiş olacak.

 

AKP’nin en önem verdiği şehirlerden biri olan İzmir belediye başkan adayları hafta sonu açıklandı. Ne yalan söyleyeyim , aylardır o mu,   bu mu, şu mu ,tartışmaları yaşanan İzmir için ismi geçen adaylar benim için tamamen hayal kırıklığı.

 

Hele hele AKP İzmir Büyükşehir Başkan adayı Taha Aksoy…

 

Sözüm kesinlikle Taha Aksoy’ın şahsına değil. Çünkü aslına bakarsanız Taha Aksoy AKP’nin son değil ,ilk tercihi olmalıydı. Çalınan bir çok kapıdan sonra ,aranılan kan olmamalıydı.

 

İzmir AKP Bayraklı adayı  Selim Gökdemir ise İzmir  Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı beklerken , sadece Bayraklı yetinmek zorunda kaldı.

 

Karşıyaka’da Cenk Karace ismi ise AKP’nin doğru tercihidir. Cenk Karace ilk kez siyasi bir partiden aday olmuş, genç bir arkadaşımızdır. AKP,  İzmir’in en modern ilçesi Karşıyaka’da seçim kazanma şansı olmadığını bildiğinden Karace’yi aday göstermekle akıllı bir seçim yapmıştır. Siyasete ilk kez adım atmış olan Karace ise AKP için  bana kalırsa büyük bir fedakarlıkta bulundu.

 

İzmir bu hafta da  CHP Genel Başkanı Deniz Baykal’ı ağırlayacak. CHP’li aday adayları halen daha isimleri net olarak açıklanmadığından dolayı karın ağrısı içindeler. Buna Büyük Şehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’da dahil.

 

Bir süre önce CHP İzmir Büyük Şehir Belediye Başkan aday adaylığını açıklamış olan Ege-Kop Başkanı Hüseyin Aslan var  gücüyle adaylık için asılmaya devam ediyor.

 

Ne demişler çıkmayan candan umut kesilmezmiş.

 

MHP ise İzmir’de adaylarını çok önceden açıklamış olduğundan ,adayları çoktan sahaya çıktılar bile.

 

Bu kadar dedikodu yeter diyorsanız, sizlere bir de şu soruyu sormak istiyorum. Evinizde sahte seçmen var mı?

 

Sizlere anlatacağım bu sistem ne yazık ki yalnız İstanbul’da işliyor. Yazılımı hazırlayan Naviga Şirketi'nin yöneticilerinden Hakan Çobanoğlu, sisteme "www.chpistanbul.org.tr" adresinden ulaşılabileceğini, T.C kimlik
bilgileri, doğum yılı ve güvenlik kodu girilerek, hanede sahte seçmen olup olmadığının görülebileceğini bildirmiş.

Hanede sahte seçmen olması halinde sitedeki dilekçenin doldurularak itiraz edilebileceğini anlatan Çobanoğlu, interneti bulunmayanların 0212-2763111
telefon numarasını arayarak, çağrı merkezinden T.C kimlik bilgilerini tuşlayarak sorgulayabileceğini, hanede sahte seçmen bulunması halinde, çağrı merkezinden yardım alınarak, itiraz edebileceğini ifade etmiş.

 

Konu hakkında sık sık yazdım. 29 Mart’a kadar yazmaya da devam edeceğim. Bu sistem sadece İstanbul’da değil bütün Türkiye’de uygulanmalı.

 

Çünkü gözünü kazanma hırsı bürümüş olan siyasi partiler mutlaka yine sandıklarda ölülere oy kullandıracakladır.