İNTERNET HABER

Ortak akıl mitingleri…


16 Temmuz 2008

 

 

Sevgili okuyucular,sizlerden  hergün sayısız e-mailler alıyorum.İnanın hepsini tek  tek okuyor ve inceliyorum. Bazen aralarında haber niteliği olan öyle ilginç mesajlar oluyor ki , onları sizlerle paylaşmadan geçmek istemiyorum.

Bugün mektubunu yayınladığım okuyucumun adını iznini almadığımdan dolayı yayınlamak istemiyorum.Ama anlattığı olay gerçekten son derece ilginç.İçinizde ortak akıl mitinglerinden haberi olan var mı? İşte o mektup;

 

Merhaba. yazılarınızı takip etmeye çalışıyorum.ve teşekkür ederim.

 

Takip ettiğim kadarıyla şu günlerde mitinglerine başlayan 'ortak akıl' adında bir sivil toplum örgütü ortaya çıkmış.

Afişlerini Samsun "da gördüğümde ne olduğunu anlayamadım. " Acaba kime hizmet ediyor "diye düşündüm?"

Sonra kendi kendime internetten araştırırım ,dedim. Fakat ona da gerek kalmadı,.Çünkü bir  öğrencim  DSİ nin misafirhanesinde , öğrenci statüsünde kabul edilmediği için (lise mezunu üniversiteye hazırlanıyor) kalamıyor.

Anlayacağınız  kötü bir durumda. Telefon rehberime kayıtlı bir AKP li yöneticiyi (Samsun)aradım. Daha durumu izah edemeden  bana aynen şunu söyledi; '' şimdi mitinge hazırlanıyoruz, yarın alieni al, gel hallederiz o kolay''

 

Mitingi o an anladım. Tabi mitinge falan gitmedim . Ama bilgi edinmek için giden arkadaşlardan duyduğum kadarıyla  yaşananlar inanılmazmış.

 

Kimlerin konuştuğunu bilmiyorum ama çok heyecanlı , agresif,  konuşmalar olmuş. Açıkçası köylerden , ordan burdan toplamışlar vatandaşları. Kalabalıkmış. ' darbeye hayır ' ,' egemenlik milletindir', ' ergenekoncular katildir' ,' bombalarla bir çok insanımızı öldürmüşlerdir' .. vs.. şeklinde konuşmalar yapılmış, sloganlar atılmış!

 

Ve de halkı galeyana getirir bir biçimde!

 

Ayrıca ' bize açılan dava milli iradeye , ergenekon ise katillere karşıdır' şeklinde konuşmalar yapılmış.

 

Bir avukat arkadaşım "savcılar bu konuşmaları yapanları derhal sorgulamalı " ,dedi.

 

Bence de haklıydı . Ama "Samsun ortak akıl mitingi" hakkında  hiçbir yerde haber çıkmadı.

Konuşulanlardan ,sloganlardan kimse bahsetmiyor.

 

Bilgilerinize.