İNTERNET HABER

Okuyucunun sesi !


31 Ekim 2008

Sevgili internethaber okuyucuları öncelikle bilmenizi isterim ki , sizlerden gelen e-mailleri her zaman tek tek okur,mümkün olduğu sürece de yanıtlarım.Hatta içlerinden bazıları o kadar ilgimi çeker ki

sizlerle paylaşma ihtiyacı hissederim.İşte aşağıda sizlere yayınlamak isteğim e-mail  toplumsal bir sorunun gerçek yüzü. Sayın okuyucum o kadar net bir dille anlatmış ki,kelimesi kelimesine sizlere aktarıyorum Sizler de buyurun yorumlayın ;

 

"Ayşem Hanım uzun bir süredir yazılarınızı okuyorum ve sizi bu kadar net , bu kadar insanları uyandıran ve bilinçlendiren yazılarınızdan dolayı  öncelikle tebrik ediyorum.Başarılarınızın daim olmasını diliyorum.

 

 Ayşem Hanım başımdan geçen ve beni bir insan olarak derinden yaralayıp düşündüren bir olayı sizinle paylaşmak istedim, paylaşmak istedim çünkü yazılarınızdan vermiş olduğunuz enerjinin ne kadar insancıl ve insanlara değer veren bir tavrınız olduğunu hissettim ve uygun görürseniz sizinle bir olayı paylaşmak istedim. 

 

28.10.2008 Çalıştığım iş yerinden eve giderken Ümraniye Küçüksu kavşağı ışıklarda önümden bir motorsikletin direkt karşı yöne geçti hatta bana yeşil yanmasına rağmen kazayı kıl payı atlattım diye bilirim bende her Türk vatandaşı gibi çok sinirlendim ve motorun arkasından baktığımda DOMİNOS Pizzanın kuryesi olduğunu fark ettim.Ve tamamıyla bu olayın dominos pizza son reklamından kaynaklandığını bizzat Ümraniye Dominos şubesinden öğrendim.

 

     İzleme fırsatınız oldu mu? Bilmiyorum fakat Dominos pizzanın şu andaki reklamında "30 dakikada teslim " , eğer gecikirse ücret alınmadığı söyleniyor.Ümraniye şubesinde görüştüğüm şahısların söylediği şu çok geniş bir bölgeye baktıkları için malum İstanbul trafiğinin durumu ortada siparişleri yetiştirebilmeleri açısından ( 30 dakikada ) kurye elamanlarının malesef hızlı olmaları gerektiği.Ben  şunu anlamakta güçlük çekiyorum zaten Dominos Pizza bir alana bir tane bedava veriyor bu kadar düşüncesiz ve insan hayatı ile oynayan reklam için milyonlarca dolar vermeye ne gerek var .Sen 1  pizza satacaksın, diye 20-21  yaşında  pırıl pırıl bir gencin hayatını hiçe sayıyorsunuz .Yok böyle birşey, bu kadar ucuz olmamalı .Pizzanın fiyatı 22.00 YTL. Yani yıl başına 1.00 ytl .Bu gençler 22 yaşına kadar senin bir pizzan var, diye her yılını 1.00 YTL için mi yaşadı? Ya ben o pizza kuryesine çarpsaydım ,ya o genç ölseydi? Birde madalyonun öbür yüzü var tabi. Ben ne kadar suçsuz olsam da ölüme sebebiyet vermekte ceza evinde yatacağım ve bir anda hayatımız bitecek. Düşüne biliyor musunuz? Bir eşiniz , bir çocuğunuz var ve bir anda her şey bitecek.

 

Tekrar söylemeden geçemeyeceğim "yok böyle bir şey " . Böyle reklam mı olur ? Reklam dediğin insanları eğitici ve öğretici olur .İnsanları ölüme iten insanların hayatını karartan değil.

 

 

 Ayşem Hanım belki bu yazımı okuduğunuzda ilgilenmeyeceksiniz .Bilmiyorum ama bilinçli  vatandaş olarak bir şekil de dile getirmem gerektiğini düşündüm ve uzun zamandır da yazılarınızı okuduğum için paylaşılacak en doğru kişi olduğunuzu düşünerek sizlere yazdım.

 

İlginizden dolayı şimdiden teşekkür ederim.İyi Çalışmalar."

 

Eren EROĞLU
 
CEVAP - Sayın Eroğlu ,asıl ben size bu insanı duygularla, toplumsal bir hatayı dile getirdiğiniz için teşekkür ederim.