İNTERNET HABER

Öf ! CE-HE-PE Öf !


04 Haziran 2008

 

 

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Egemen Bağış;
 
''Medyadan öğrendiğimiz kadarıyla CHP yurt dışında büro açıyormuş. Şunu belirtmek isteriz: ABD ve AB başkentlerinin özgürlükçü havası CHP ofisine sert gelir, ters gelir, o hava CHP'yi çarpar.CHP, Washington ve Brüksel'de ne diyecek? 'Demokrasi dediğin şey ayak takımına uygun değildir...' diyecek. 'Türkiye'nin kendine mahsus şartları var. Hassasiyetlerimiz var' diyecek. 'Seçim sandığının sonucu önemli değildir' diyecek.
AK Parti'yi şikâyet edecek. Ne diye şikâyet edecek? 'AK Parti'de inananlar var, biz bunu reddediyoruz' diyecek. Bunu kime diyecek? Her gün 'Din ve Tanrı' kavramlarını 20 kez, 30 kez dile getiren Beyaz Saray'a, ABD Kongresine ve Avrupalı siyasilere diyecek.
Din ve tanrı kavramıyla hiçbir meselesi olmayan Avrupalılar ve Amerikalılar arasında CHP'liler Merihli gibi dolaşacaklar.”
 
 diyerek açıklamalarda bulunmuş.

 

Keşke son günlerde yaşanan olaylar CHP"yi bu kadar komik ve anlamsız bir duruma düşürmeseydi de buradan kendilerini savunacak bir iki kelam edebilseydim.

 

Ama CHP"nin yani Atatürk"ün partisinin neden zamana ayak uyduramadığının gerçek  sebepleri ne yazık ki gün be gün ortaya çıkmakta.

 

Neden CHP gerekli muhalefeti yapamıyor?

Neden CHP halkla kucaklaşmıyor?

 

Çünkü Baykal ve arkadaşları oturdukları yerden Ankara"dan siyaset yapıyorlar. Keşke Baykal hiç olmazsa seçim döneminde ülkeyi gezmiş olsaydı değil mi?

 

Bir sorun bakalım Baykal seçim döneminde 81 ilin kaç tanesine ayak basmış?

 

Zaten hatırlarsanız  seçimlerin sonunda alınan oy oranına karşılık ,gerek basından,gerekse seçmenden ve partilisiden aynı sebep yüzünden eleştri almıştı.

 

Şimdi de CHP lideri Deniz Baykal "bunlar Sivas'tan öteye gidemezler" diyen Başbakan Erdoğan'a inat Güneydoğu gezisine çıktı.  Şanlıurfa'da tarım kurultayına katılan Baykal, birlik beraberlik ve kardeşlik mesajları vermekte.

Bu arada, Baykal'ın yanına gelen tarım işçisi bir genç kız, ''Biz burada toplandık. Bizim için bir şeyler yapın'' demiş. Baykal  , ''Biliyorum bizde sıkıntılarınızı anlatmak için buradayız'' yanıtını verince ,genç kız  ''Bir sizin giyiminize bakın bir de bizim giyimimize. Sözle pilav pişmez  '' karşılığını vermiş.

 

Anlaşılan o ki Baykal ve Erdoğan arasında ki çekişmenin CHP "ye faydası olacak.

Baksanıza bu sayede Baykal Ankara"dan çıkarak Türk halkının halini görmüş, halkı dinlemiş  oldu.