İNTERNET HABER

Ne olacak bu sosyal demokratların hali?


10 Aralık 2008

Ne olacak bu sosyal demokratların hali ?” sorusunu sormaktan yorulmadık gitti…

Biz  ‘ne olacak’ sorusunu sorarken onlar  karışmaya devam ediyor, kaş yapayım derken göz çıkarıyorlar. Mustafa Sarıgül’ün DSP ‘ye katılmasının yarattığı deprem artçılarla devam ederken, kimse bu katılımın DSP’ye kazandıracağı oy ivmesini tartışmıyor…

Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül bugün bağımsız aday da olsa Şişli Belediye Başkanlığını kimseye kaptırmaz.

Fakat geçtiğimiz günlerde Rahşan Ecevit’in konu hakkında sarf ettiği sözler beni oldukça etkiledi ;   "Seçim kazanmak uğruna ilkelerden vazgeçilemez. Demokratik Sol Parti ya adını değiştirmeli ya da Bülent Ecevit'in adını kullanmaktan vazgeçmelidir”

 

Rahşan Ecevit’in açık ve sert eleştirisi bir noktaya kadar yerinde ve doğrudur.

 

Konu hakkında görüştüğüm DSP Eskişehir milletvekili Tayfun İçli ise tepkisini şu sözler ile dile getirdi ;   Sarıgül'ün siyasi geçmişini mutlak biliyorsunuzdur. DSP ile macerası 1999 yerel seçimleri ile başlar. 2002'de Kemal Derviş, İsmail Cem ve Hüsamettin Özkan üçlüsü ile birlikte hareket edip YTP kurucuları arasında yer alır. 3 Kasım 2002 seçimlerinin hemen akabinde 11.12.2002'de   " Deniz Baykal'ı başbakan, CHP'yi iktidar yapmak için gereken katkıyı yapacağım" diyerek CHP'ye katılır. CHP' de ki süreci biliyorsunuz.

 

Sevgili İnternethaber okuyucuları Sayın Sarıgül ile şahsen ben Yeni Asır' da köşe yazarlığı yaptığım dönemde 2 kere bir araya gelmiştim.

 

Her ikisinde de enerjisine ve şahsına yönelik şaşkınlığımdan çok az konuşmuş ve kendisini izlemiştim. Hatta bir ara bana dönerek ; “ Ayşem Hanım neden bu kadar asık surat ile beni dinliyorsunuz” demişti. Kendisine yanıt olarak  çünkü şaşkınlık içindeyim“ diyemediğimden , sadece “ yok canım,can kulağı ile sizi dinliyorum “ demek zorunda kalmıştım.

 

Mustafa Sarıgül’ü uğurladıktan sonra görüşmeye katılan arkadaşlarımızın bir çoğunun uzun süre omuzları ağrımıştı.Her nedense kendisinin konuşurken tüm gücüyle karşısındakinin omzuna  vurmak gibi bir alışkanlığı var.

 

Tabi en üst düzeye ulaşmış olan ve bende şaşkınlık yaratan megolamanlığı ise ayrı bir tartışma konusu…

 

Yeni Asır ‘da ki görüşmemiz esnasında kıyafetlerini seçmeye dahi vakti olmadığını anlatan Sarıgül bu iş için birini görevlendirdiğini, anlatmış; “ Haftalık olarak kravatımdan  ,gömleğime kadar ne giyeceğime karar verirler “demişti.

Yani Sarıgül bir imaj maker elinden çıkmakta…

 

Son zamanlar hakkında çeşitli dedikodular çıkarılan, hatta ardından zarif eşinden boşanan Mustafa Sarıgül belli ki oldukça zor bir dönemden geçiyor.

 

Ama yadsınamaz bir gerçek var ki, o da Sarıgül’ün çalışkanlığı…

 

Şişli Belediyesinde sadece seçim döneminde değil, her zaman sabah 5 te işe başlayan Sarıgül’ün bu enerjisini kimsenin yakalayabileceğine inanmıyorum.