İNTERNET HABER

Mini mini siyasi geziler


06 Ekim 2009

 

 

İzmir’den Demirel Geçti…

9.Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel ,dün İzmir Ekonomi Üniversitesi’nin 2009-2010 Akademik Yılı açılış töreni için İzmir’e geldi. Havaalanında Demirel’i karşılamaya gelenleri görmenizi  çok isterdim. Karşılama töreni, sanki bir DP şöleni havasındaydı. 11 Ekim Pazar günü gerçekleşecek olan DP İzmir kongresinde aday olmaya hazırlanan,mevcut  il başkanı ve diğer adaylar ile DP’nin İzmir’de ileri gelenleri tam kadro havaalanında yerlerini almışlardı.

Süleyman Demirel , Ekonomi Üniversitesinin geleneksel  açılış konuşmasında,  iş bulmak için okumanın gerekliliğine önemle değindi…

 

AKP Kongresi…

AKP kongresini televizyondan naklen izledim. Sekiz yıllık bir parti başkanı olan Recep Tayyip Erdoğan bir tek  bile fire vermeden yeniden partisine genel başkan seçildi. Şimdi sırada Erdoğan’ın bir kez daha Milletvekili adayı olup olmayacağı tartışması var. Sanırım bu tartışma gündemimizi epey meşgul edecek. 2011’de ki  genel seçimler,  2012 ‘de ki cumhurbaşkanlığı seçimleri belli ki önümüzde ki ayların yeni trend tartışma konusu . AKP tüzüğünde ki “ Genel Başkanın en fazla 3 kez üst üste seçilebileceği “ maddesine göre ,Erdoğan’ın son kez aday olduğu sık sık kongre salonunda  hatırlatılsa da ,tüzüklerin değişmek için yapıldığı gerçeğini unutmamak lazım.

Hatırlarsanız aynı durum MHP lideri Devlet Bahçeli için de geçerliydi. Köşke çıkmayı garanti altına alırsa Erdoğan’ın Milletvekilliğini Cumhurbaşkanlığına tercih edeceğini tahmin etmek için kahin olmaya gerek yok.

 

MHP Lideri Bahçeli’ye …

Sayın Bahçeli, lütfen kürsüye çıktığınız an sergilediğiniz agresif tutumu bir kenara bırakın. Çünkü, artık kürsüden ne dediğinizi anlamak mümkün olmuyor. Gırtlağınız yırtılırcasına öyle çok bağırıyorsunuz ki, her türlü korku filmine bu ses tonunuzla seslendirme yapabilirsiniz. Örneğin AKP kongresini eleştirirken kürsüden yine  öyle bir bağırdınız ki ,evde ki misafirlerin küçük bebeği uykusundan sıçradı ve saatlerce ağladı.

Bebeğe “ Sus, televizyonda ki amca sana bağırmıyor” diye laf anlatana kadar akla karayı seçtik. Hatırlarsanız bir zamanlar CHP Genel Başkanı Deniz Baykal’da aynı sizin gibi kavgacı bir tutum içindeydi.Ne zaman oylar tepetaklak oldu,işte o zaman kendileri sükut buldu.Şu ara yükselen oy oranınızı göz önüne alarak nacizane ricamı dikkate almanızı rica eder,bilginize sunarım.