İNTERNET HABER

Mehmet Ali Bayar'dan yanıt...


20 Ağustos 2008

 

Sayın Ayşem Kalyoncu
 
Dün yayınlanan yazınızda şahsımla ilgili olarak,  AKP den İzmir Belediye Baskanı olacagım hakkında sizin ifadenizle bir "dedikoduya" yer verdiğiniz dikkatime geldi. Bu hususa iliskin şunu söylemek isterim:
 
Bu bir dedikodudan ibarettir ve gercekle bir ilgisi yoktur. Yegane siyasi ünvanım, kısa bir süre önce seçilmekten gurur duyduğum Demokrat Parti Karşıyaka İlcesi Aksu Mahallesi delegeliğidir.
 
Bundan sonra  hakkımda olabilecek duyumları, haberin sağlamlığı  ve okuyucunun doğru bilgi edinme hakkı bakımından önceden benimle paylasmanızı ümit ederek, bu açiklamamı köşenizde yayınlamanızı rica ederim.
 
Mehmet Ali Bayar

 

Sevgili okuyucular Sayın Bayar"dan gelen yanıtı aynen sizlere aktardım. Bir önceki yazımda AK Parti"nin İzmir Belediye Başkan aday adayı olabilecek isimleri sır gibi sakladığıı, Mehmet Ali Bayar"ın isminin de dedikodu olarak kulağıma geldiğini sizlerle paylaşmıştım.

 

Adı üstünde bu sadece bir dedikodu , ama inanın AK Parti tarafından sağlam kaynaklardan gelen bir dedikodu idi. 

Demek ki AK Parti cephesinde bu konu ciddi ciddi konuşulurken Bayar"ın bu durumdan hem haberi , hem de böyle bir şeye niyeti yok.

Mehmet Ali Bayar"ı şahsen tanırım. Sıkı bir Demokrat Partilidir. Bu dedikodular kulağıma geldiğinde  bende şaşırdım ama haberin kaynağının sağlamlığından dolayı yazmakta sakınca görmedim.

En azından kendisini de dedikodulardan haberdar etmiş olduk değil mi?

Bayar"ın göndermiş olduğu açıklama son derece yerinde ,açık ve net.

Yayınlamış olduğum  açıklaması ile  meraklı Bayar hayranları ve AK Partiler de  bu dedikoduların yersiz olduğunu anlamış olacaklardır.