İNTERNET HABER

Mehmet Ali Bayar; Orta sınıf ortadan kalkıyor !


02 Nisan 2009

 

 

DP saflarında siyasete devam eden Mehmet Ali Bayar ile seçim sonuçlarını değerlendirdik. öncelikle Hürriyet gazetesinin  31 Mart günü atmış olduğu manşete isyan ederek şunları söyledi ;  Hürriyet gazetesi manşet atmış.” Numan Kurtulmuş gerçeği “ şeklinde ,bunların amaçları  AKP 'yi bölmek .Tüm bunları Hürriyet gazetesine çatarak söylüyorum,çünkü  DP “diye bir tabanı görmezden gelerek demokrasinin gücünü zayıflatıyorlar. DP  gerçeği 'ye unutturulmaya çalışılıyor. Uzun süre  sadece AKP  'ye pompalandı.

DP Genel Başkanı 'nun  CNN Türk'te istifa edeceği yolunda yaptığı açıklamalar konusunda ise Bayar ; “ DP başında gencecik bir çocuk var .Parası ,hazine yardımı almıyor. Basında, gazetelerde,dergilerde  . Numan Kurtulmuş'a yapılanın onda biri  kendisine yapılmadı . Bir gün CNN Türk'e,  NTV 'ye davet edilmiş mi?  Bütün kanallarda DSP 'den bahsediliyor.Aldığımız sonuçlara rağmen halen daha DP görmezden geliniyor. in en büyük ilçesi Tire bugün DP'nin elinde. Aslına bakarsanız bir tek  Bodrum bile  yeter. Bodrumda ki arkadaşımız partili bir çocuktu.'nin elinden  kalesini  aldı .1960 'dan beri ilk kez bu yerel seçimlerde Bodrumda DP kazandı.

 , ,İstanbul , gibi  metropolde olmadığından  DP'nin oy oranı  üçlere indi. elinden gelenin fazlasını yaptı.Ona söylenecek fazla şey .Kimsenin gelip ilgilenmediği bir partiyle bir şeyler yapmaya çalıştı.”açıklaması yaptı.

Yerel seçimlerin sonuçları hakkında çarpıcı değerlendirmeler yapan sözlerine şöyle devam etti ;   Bu seçim şunu gösterdi. Anketlerin sandık olmadığı ortaya çıktı. Tam tersi artık sandık ortada. Şimdi  seçimlerden bir kaç gün önce o anketleri yapanlar hiç mi mahcup olmayacaklar ? Başarısız olan siyasi  parti liderleri için ' istifa etsinler'denirken , neden bu anketleri yapanlar,ve bu anketleri ön plana çıkaran genel yayın yönetmenleri istifa etmiyorlar? Bence onlar bu mesleği bıraksınlar . de halk var.

Öteki kimdir biliyor musunuz? Tümüyle gerçek halktır .Zengini, fakiri,Acun'u, 50 sarışını...ile beğenmediğiniz bu halk en doğru kararı aldı .

Milletimiz farklı muhalefet partilerine yüklenerek, güneydoğuda DTP'ye, Trakya'da 'ye ' ben varım ' dedi .Bu kadar ergeneokon davasına rağmen   en şaffaf dönemi yaşıyor.

 Bayar devam ediyor ; Halk , yi iyi idare edemiyorsunuz, dedi.

Bir aydan beri Ege'nin her yanını gezdim. 'nin en derin buhranı geliyor.Hem  üretici,hem de  alıcı , ortadan kalkıyor. Demokrasinin orta sınıfı ortadan kalkıyor. Alım gücünü ve sosyal güvenliği sağlamak demokrasinin  görevidir.Bu ortadan kalkıyor. Durum bu kadar vahimken ,'nin ekranların ve gazetelerin gündemi farklı. Tüm bu gündem maddeleri, halkın  umurunda olsaydı yüzde altmış  bugünkü iktidara oy verirdi.

Yaşasın halk !...