İNTERNET HABER

Lütfen Okuyun!


21 Ekim 2009

Sevgili okuyucular internette gezen mailleri kullanmayı hiç sevmem .Hatta bir çoğunu okumadan silerim.Fakat İzmir CHP Milletvekili Selçuk Ayhan , teknolojiyi kullanan vekillerimizden olduğundan sık sık önemli gördüğü makaleleri ve de anlamlı fıkraları e-mail yoluyla gönderir.Son olarak göndermiş olduğu,  bu fıkra niteliğinde ki e-maile Ayhan bir de not düşmüş;  “Lütfen okumadan silme  “

Söz dinledim ve okudum .O kadar anlam yüklü ki,sizlerle paylaşmak istedim;

 

Yaşlı bir Anadolu
köylüsü tek başına yaşadığı ve eskisi gibi tarlada
çalışamadığı için dertliymiş. Susuz geçen yılın ardından, toprak
taş gibi olduğundan, alnının teri ile okuttuğu üniversite
rektörü olan tek oğlu, DA Ergenekon 41.inci dalgadan dolayı tutuklanıp, cezaevine götürüldüğünden dolayı da çok mutsuzmuş.Sonunda dayanamamış ve 45 gündür suçunun ne olduğu bilinmemesine, açıklanmamasına rağmen cezaevinde yatan oğluna bir mektup yazmış.

Sevgili
oğlum Mustafa,

Çok üzgünüm. Seni alıp götürdüklerinden beri  seni çok arıyorum. Üniversite de olduğun zamanlar ki, sesini bile özlüyorum. Bu yıl  felaket geçecek. Toprak o kadar sert ki, kazamıyorum ve bu yıl hiç bir ekin ekmem mümkün görünmüyor. Artık  yaşlandım. Biliyorum ki elinde olsa yanıma gelip tarlamı kazmama yardımcı olurdun. Tıp ki eski günlerdeki gibi. Sakın dert etme, yaşlı bir adam sadece boş, boş şeyler yazıyor… Sen kendine iyi bak, cesur ol, ve isminin nereden geldiğini de asla unutma.
Sevgilerinle,Baban

Bir kaç gün sonra oğlundan bir mektup gelmiş;

Sevgili
Babacığım,

Sakın tarlayı kazma. Bütün cesetleri oraya gömdük.
Sevgiler Mustafa.


Ertesi gün
Sabaha karşı saat 4.00 de yaşlı çiftçiyi polis yatağından kaldırmış ve apar topar tarlaya
götürmüş. Bütün tarlayı kazmışlar. Hiç bir şey bulamayınca, bir kazdıklarını bir daha kazmışlar. Sonunda bakmışlar en ufak bir şey yok, yaşlı çiftçiden özür dilemişler ve geldikleri gibi gitmişler. Aynı gün yaşlı adam
cezaevinde yatan oğlundan bir mektup daha almış.


Sevgili
babacığım,

Şimdi tüm ekinlerini ekebilirsin. Yanında olup her zaman olduğu gibi beraber tarlayı kazmayı çok isterdim. Ama
bu ortamda elimden ancak bu kadarı geldi. Kusuruma bakma.

Sevgilerimle ,oğlun Mustafa

 

Ne suçla yattığı hala belli olmadan yargılanmayı bekleyen  , değerli tüm rektörlerimiz , basın mensupları,akademisyenler  ve diğer vatandaşlarımızın aileleri adına bana bu emaili gönderdiği için ,Sayın Selçuk Ayhan’a teşekkür ederim.