İNTERNET HABER

Kulis Kulis…


10 Şubat 2009

 

 

 

ANAP…

 

Bağımsız Milletvekili Mesut Yılmaz kolları sıvamış harıl harıl ANAP için çalışıyormuş. Her ne kadar yerel seçimlerden sonra ANAP’ı da içine alacak yeni bir oluşum gerçekleştireceğini söylese de ANAP’lılar ; Sayın Yılmaz’ın bizden öyle bir talebi yok. Yerel seçimlerde gerek aday bulmada, gerekse adayların çalışmaları konusunda bize çok yardımcı oluyor. Şu an bize resmen ağabeylik yapıyor “ diyorlar.

Yerel seçim sonrası Mesut Yılmaz ‘ın amblemini yeniden eski haline getiren ANAP’lı lardan Genel Başkanlık isteyip istemediği ortaya çıkar.

 

CHP….

CHP Ankara Büyükşehir Beleiye Başkan adayı Murat Karayalçın ve  ekibinin  morali bozukmuş.
Bunun en önemli nedeni de CHP Genel Merkezi Karayalçın kampanyasına para vermiyormuş . Bu durum kampanyada sıkıntılara neden oluyormuş. Seçim bürolarında konuşulan tek konu; "CHP genel merkezi Karayalçın'ın bırakıp gitmesini mi istiyor?" sorusuymuş.

DSP…
  
DSP'nin İstanbul’da Büyükşehir Başkan adayı büyük olasılıkla mimar Ahmet Vefik Alp!
Alp daha önce MHP'den aday olmuştu.  Halen daha MHP'nin üyesi . İşin garibi bildiğim kadarıyla MHP’den tekrar aday olabilmek için çalmadığı kapının kalmaması.Hatta bir ara İzmir adaylığına bile göz dikmiş, İzmir için projeler yapmaya başlamıştı.

Ne diyelim ,sonunda 2009 yerel seçimlerinde aday olacak parti bulması umut verici…

 

AKP …
  Seçim döneminde  adaylara AKP para vermeyecekte kim verecek,değil mi? Ama işte işler hiç de öyle uzaktan görüldüğü gibi değilmiş. Şu ana kadar AKP den adaylara tek kuruş gitmemiş.Hatta “ adaylar kendi masraflarını karşılasınlar “ bile denmiş. Hala bütçeleri belirlenmeyen AKP adayları sıkıntılı günler yaşamakta…

Gördüğüm kadarıyla İstanbul'daki seçim AKP ile CHP arasında geçecek gibi görünüyor. SP ‘nin Bekaroğlu’nu aday göstermesi AKP’lileri rahatlatmış. Bekaroğlu’nun 31 Mayıs 2007’de SP ‘si genel başkanı hakkında ki “ Numan Bay’in liderlik vasfı yok” sözleri her yere yayılmış durumda.