İNTERNET HABER

Kriz bahane nikahlar şahane


02 Mart 2009

 

 Pazar günü Kartal Belediyesine ait nikah sarayındayız. Bizim tanıdığın nikahı saat 15:30’da. Ama biz  İstanbul trafiğinin azizliğine uğramamak için biraz erken yola çıktık ve nikah saatinden önce nikah sarayına vardık.

 

İyi ki de erken gitmişiz. Gelen misafirler dikkatimi çektiğinden bizim nikahtan önce ki birkaç nikahı izleme fırsatım oldu. Bayan misafirlerin hemen hemen hepsi türbanlıydı.

Ardından bir gelin geldi ki evlere şenlik. Sanki hediye ambalajı. Sarı dore renkli gelinlik ve başı dore türbanla kapalı gelini görünce şaşkınlığımı anlatamam. Görmeyeli nikahlarda,gelinlerde değişmiş. Yoksa uzun zamandır nikah salonlarına gelmediğim için ben mi duruma yabancı kaldım? Ne oldu bizim bembeyaz gelinliğe?

 

Her iki nikahta da  nikah şahitleri, AKP’li Belediye Başkan adayları idi. Nikahın ardından nikah şahidi belediye başkan adayının sözlerini duyduğumda ise ağzım açık kaldı. AKP’li belediye başkan adayı nikah şahidi şöyle diyor ; Efendim şimdi nikah kıyıldı ya, gençler artık rahat rahat eşlerine,dostlarına ,akrabalarına gidip gelebilirlermiş.

AKP’li belediye başkan adayının  konuşmasından anladığım kadarıyla , nikah kıyılmadan önce eşe,dosta,akrabaya gitmek ,onlara göre  normal bir davranış değil.

 

Türkiye’de bir şeyler değişiyor ama ne yönde değişiyor ?Bunu anlamak için sanırım birkaç saat nikah saraylarına bile gitmek yeterli olmaya başladı.

 

(Atam Atam sen kalkta ben yatam diyeceğim ama…

Kalkınca kendini zaman tünelinde zannetmemen için diyemiyorum.

Çünkü kalkarsan inan bana “Her şey geriye mi sardı? Bu benim bıraktığım Türkiye değil. Neredeyim ben ? ” der, üzülürsün.

En iyisi sen  hiç kalkma …! )

 

CİHAN PAÇACI DİYOR Kİ…

Pazar günü bir ara Sayın Cihan Paçacı ile bir araya gelip, sohbet etme fırsatı buldum.

MHP Genel Sekreteri Cihan Paçacı TRT 6 konusunda hala son derece kızgın.

Paçacı ; "Süreç Türkiye'nin bölünmesini hızlandıracak, ayrışma ve bölünme getirecek" diyor ve  "Başka bir etnik kökene dahil olan insanların da böyle bir talebi olduğunda ne olacak?" sorusunu soruyor.

 

Paçacı ayrıca; ” Bu işin TRT ‘de yani devletin televizyonunda yapılması sakıncalı. Madem bu işe niyet ettin,git yurt dışından farklı kanalla yayın yap,devletin televizyonunu bu işe alet etme” şeklinde tepkisini dile getirdi.

Türk milleti içinde , farklı bir dil konuşan, farklı bir alfabe kullanan, yeni bir millet oluşturulmaya çalışıldığını vurgulayan Paçacı, yapılan işlerin Anayasa'ya da aykırı olduğunu sohbetimizin sonuna ekledi ve sözlerini şöyle bitirdi ;

Nitekim dediğimde oldu.Bir milletvekili meclis çatısı altında grup toplantısında Kürtçe konuştu