İNTERNET HABER

Komplo teorileri


13 Mayıs 2008

 

 

AKP "nin  kapatma davası süreci işlerken Ankara"da çeşitli komplo teorileri üretilmekte.

 

Tabi bu arada AKP"de makul çözümler aramaya, “Referandumu da göze alarak Anayasa"yı değiştiririz... Gerekirse erken seçime gider, yüzde 70 oyla yeniden daha güçlü iktidar oluruz” gibi sivri söylemleri bir kenara bırakmaya başladı.

 

Bunun nedeni MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli"nin AKP tarafından yapılan blöfü görerek erken seçim çağrılarına başlaması olabilir mi?
 

Hatırlarsanız DSP, MHP, ANAP koalisyon döneminde Kemal Derviş"in ardından Devlet Bahçeli"de  “erken seçim “ diye tutturmuş,bir anda kendimizi erken seçimin içinde bulmuştuk.

 
Unutmamak gerekiyor ki MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin karşısındakini istediği noktaya getirmekte ilginç yöntemleri var.
 
 Erdoğan ve yakın çevresinin beklentisi, Refah Partisi davasında olduğu gibi Mahkeme sürecinin kısaltabileceği ve Temmuz-Ağustos aylarında sonucun belli olacağı yönünde.
Eğer bu beklenti gerçekleşirde  en kötü sonuç alınırsa, yani AKP kapatılıp, Başbakan Erdoğan"a siyasi yasak getirilirse, izlenecek strateji belli. AKP"nin çok güçlü olduğu seçim çevrelerinden 10-15 milletvekili daha istifa ettirilecek ve sonbaharda ara seçime gidilecek.

Ara seçim anayasa gereğince Mart 2009"daki mahalli idare seçimleriyle birleştirilecek.

Yeni parti kurulacak. Mahalli idare seçimlerine bu parti çatısı altında girilecek.

 

Fakat, Tayyip Erdoğan ve siyasi yasaklı diğer AKP"lilerin, aday olacağı seçim çevrelerindeki, milletvekili ara seçimlerine , bu yeni parti katılmayarak bağımsız adaylara destek verecek.

En kötü ihtimale göre yazılmış olan bu senaryoya göre, Tayyip Erdoğan"a siyasi yasak getirilmesi halinde , geçiş dönemi başbakanlığı için de farklı komplo teorileri üretilmekte.

 

En başta  CHP Genel Başkanı Deniz Baykal ile Abdullah Gül"ün Erdoğan"a karşı işbirliği içinde oldukları konuşulmakta.

 

İddianamede yasaklanması istenen isimler arasında Gül"ün adının da olduğunu unutmamak gerekiyor. Buna karşın bir başka teoriye gore ,Cumhurbaşkanı olduğu için Abdullah Gül yasak kapsamı dışında tutulabilir. O zaman Gül, Köşk"ten iner ve yeni partinin başına geçer, Başbakanlığı üstlenir.

 

Hatta, ara seçimde bağımsız milletvekili seçilecek olan Tayyip Erdoğan"ın da Cumhurbaşkanı olarak Çankaya"ya çıkabileceğini bile söyleyenler de var.

 

Anlayacağınız komplo teorilerinin ardı arkası kesilmek bilmiyor.Hatta her gün bir yenisi ekleniyor.

 

Bir tane de ben ekleyeyim.Bu da benim komplo teorim ; Başbakan Erdoğan yanlız .Çok kaptanlı olması ile övünen AKP"nin kaptanları birer birer gemiyi terk etmeye başladılar.

Sanki AKP değil,yavaş yavaş Erdoğan tasfiye ediliyor.

 
Hem de elbirliği ve de ABD'nin işbirliği ile....