İNTERNET HABER

Kısa Kısa Hafta Sonu Sohbetleri


12 Ekim 2008

 

Döviz aldı başını gitti, dünya borsaları alt üstü oldu. Ama Başbakanımız “Türkiye adına endişe verici bir durum yok” diyor.

 Bu arada ünlü komedyen Cem Yılmaz, CeBIT Bilişim Eurasia Fuarı'ndaki Türk Telekom standında soruları cevaplamış. Yılmaz tüm dünyayı etkileyen kriz hakkında "Ekonomiyle çok haşır neşir değilim. Altına yatırıyorum. Tam altına ama; çeyrek değil" diyerek espri yapmış.

“Başbakanın sözünü mü ,yoksa Cem Yılmaz"ı mı dinleyelim?”  diye soracak olursanız…

İnanın ben de paramı altına yatırmaya  başladım .Hem de çeyrek değil tam altına …

******

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında  9 Ekim"de  gerçekleştirilen Terörle Mücadele Değerlendirme Toplantısı'na 14 Ekim Salı günü devam edileceği bildirildi.

Yani 9 Ekim"den itibaren Salı gününe kadar daha 4 gün 4 gece var. Dilerim ki bu 4 gün içinde  başka patlamalar, başka şehitler olmasın. Yürekler yanmasın…

Çünkü  tezkere geçti geçmesine ama geçerken  terör 5 can daha aldı!

Hatırlarsanız geçen tezkere Meclis'ten 507 kabul oyu ile geçmişti. Bu kez 511 oy ile kabul edildi.

Ve aynı sırada Diyarbakır'da polis aracına saldıran teröristler 3'ü polis 5 kişiyi daha katlettiler.

*******


DTP Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan, Salı gününden itibaren mecliste oturma eylemi yapmaya hazırlanıyormuş. Bir üzüldüm ki sormayın. Umarım oturduğu yerden bir daha kalkamaz.

 Kaplan,  Meclis"te yapacağı oturma eylemi için Pazartesi günü Meclis Başkanı Köksal Toptan"la görüşecekmiş.
Kaplan, oturma eylemini amacına ulaşana kadar sürdüreceğini belirtirken “Bu bir birey olarak, bir milletvekili olarak, bir üye olarak vicdanımın sesini dinleyerek yaptığım bir uyarma eylemidir. Pazartesi günü de bekleyeceğim, liderlerde, siyasi partilerde bir çaba, diyalog görmediğim takdirde, Salı günü bir basın açıklamasıyla bunu hayata geçirmeyi düşünüyorum. Bu eylem gruplarla ilgili bir karar değil. Kişisel kararımdır. Partilere, milletvekillerine, sivil toplum örgütlerine, aydınlara, sanatçılara ve basına da çağrıda bulunacağım. Meclis en asli görevini yerine getiremiyor, başaramıyorsa erdemlilik gösterir halka gider, sandığa gider. Başka seçenek yok. Bu bir birey olarak bir milletvekili olarak, bir üye olarak vicdanımın sesini dinleyerek yaptığım bir uyarma eylemidir…“ diyerek eyleminin amacını kendince açıklamış.

Şahsen ben ne bu eylemin amacından ,ne de bu açıklamadan bir şey anladım. Hatta DTP Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan "ın  mecliste ne aradığını ise hiç anlayabilmiş değilim. Oturma eylemini de dört gözle bekliyorum.

*****************

 

Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Aydoğan Babaoğlu'nun Aktütün saldırısını haber aldıktan sonra Antalya'da golf oynamaya devam etmesi ile ilgili yorumları günlerce okuduk.

 Komutan'ın saldırıyı haber almasına rağmen oyunu sürdürmesinin yanı sıra  ,golf oynuyor olması da eleştirildi.

Golf “zengin sporu “ ya…

İnsanların imkanları dahilin de canlarının istediklerini yapma özgürlüğü olduğunu ne çabuk unuttuk?

 

Yani yine elma ile armutu karıştırdık.

 

Fakat keşke Hava Kuvvetleri komutanı  eleştirilere karşı “Aktütün'e o gün ben mi gitseydim? diyeceğine, turnuvayı bırakıp olması gereken yere golf arabasıyla da olsa gitseydi.

 

Komutanım ; golf oynamak değil , cevap, zaman ve zemin yanlıştı.