İNTERNET HABER

Kamer Genç mi ? CHP mi?


23 Nisan 2008

Türkiye"de son derece garip olaylar oluyor.Bize de sadece izlemek ve yorum yapmak düşüyor.Keşke vatandaş olarak bizlerin de yaptırım gücü olsa. Ama bize söz ancak 5 yılda bir sandıkta düşüyor. Sonra da sadece ağzı olan konuşuyor, ya da 5 yıl boyunca dövünüyor.

Kimileri de Kamer Genç gibi Tunceli"den tek başına seçilmeyi başararak meclise giriyor ve  kürsüden sözünü sakınmadan dayak yeme pahasına konuşmaya, sesini duyurmaya çalışıyor.

Kamer Genç ismi bizlere  hatırlarsanız “ çiçek sulama “ hikayesi ile aşina olmuş, ardından da yıllarca espri konusu olarak gündemde kalmayı başarmıştı.

Geçen akşam Kamer Genç “Teke Tek “ programında Fatih Altaylı"nın konuğu idi. Program esnasında  “ Kamer Genç CHP"den daha fazla mı muhalefet yapıyor?”  sorusu ile anket oylaması yapıldı. Ankete ne yalan söyliyeyim kendi kendime “ evet” yanıtı verdim.

Bu arada Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'nin acilen milletle de, gerçeklerle de ,dünyayla da barışık bir muhalefete ihtiyacı olduğunu söyleyerek, "Bunun ilanını buradan yapıyorum. Açık söylüyorum, Hükümet olarak, bize gerçekçi bir muhalefet lazım. Böyle bir muhalefetle Türkiye'nin gerçek meselelerini konuşma, sorunlarına çözüm arama ihtiyacını biz hissediyoruz. Bundan muhalefet olarak siz de kazançlı çıkarsınız, yapıcı eleştirilerinizle biz de kazanırız, her şeyden önemlisi Türkiye kazanır" demiş.

 

İyi de hiç unutmuyorum, yakın zamanda , gecenin saat 22.00'sinde TRT3'de canlı yayınlanan Meclis Genel Kurul çalışmalarına yine Kamer Genç damgasını vurmuştu.

Temel Ceza Kanunlarında değişiklik yapılmasına ilişkin maddeler görüşülürken Kamer Genç sık sık söz almış,  hükümetin üfürükçüler için neden bir ceza düzenlemesi getirmediğini sormuş "Yoksa üfürükçülere ceza uygulamak işinize mi gelmiyor?" demişti.

 Kamer Genç'in bu sözleri Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin ve AKP sıralarında oturan milletvekillerini kahkahalarla güldürürken, bazı AKP'li vekiller Genç'e "Madem öyle sen önerge ver" diye laf atmıştı.

Kamer Genç "de yanıt olarak "Bir kere sen iç tüzüğü bilmiyorsun. Benim önerge verebilmem için komisyonun bana destek vermesi lazım. Kıyamet kopsa komisyon benim önerime destek vermez. Ben Allah bir desem inanmıyorsunuz. Benim ne makamda ne mevkide, ne şanda ne şöhrette gözüm var. Bu yaştan sonra sadece doğruları söylemek için buraya geliyorum. Ama siz benim söylediklerimi dikkate almıyorsunuz." demiş, AKP"lileri şaşkınlığa uğratmıştı.

İşte size gerçekçi muhalefet yapan bir vekil…

Peki karşılığı ne oluyor?

Dayaaakkk….

Türkiye"de doğru söyliyeni dokuz köyden kovuyorlar,Sayın Başbakan…

Yoksa o oy oranları nasıl alınırdı ?