İNTERNET HABER

İzmir'i mest eden performans tartışması


08 Temmuz 2009

 

Günlerdir konuya el atmak istiyorum, ama Türkiye gündemi o kadar dolu ki bir türlü İzmirli erkekler konusuna sıra gelemedi. Ama konu hakkında bu günde bir şeyler yazmazsam çatlayacağım.. Çünkü halis İzmirli olarak benim de erkeklerimiz konusunda söyleyecek birkaç sözüm var. Hafta sonu İstanbul’dan Çeşme’ye gelen eşim haber kanallarından birinde, Türkiye gündeminin değil de İzmirli erkeklerin tartışıldığını duyduğunda nasıl hayret ettiğini görmenizi isterdim.  Tam eşim “ Hayırdır ,nereden çıktı bu konu?” derken , fırlama İzmirli olan annem telefonla arayarak “ Kızım senin kocan nereliydi ?. Kendisine bir daha sorsana .” demez mi…!

Hürriyet köşe yazarı Yılmaz Özdil ve Star Haberlerini sunan Uğur Dündar , haber saatinde ekranda uzun uzun İzmirli erkeklerin nimetlerinden bahsederken, ancak konudan haberdar olan eşim ,sonunda annemin  ve Türkiye gündeminin ne demek istediğini anlamış oldu.Ne de olsa İzmirli değil…!

 Önce bir İzmir klasiği ile konuya giriş yapayım ;

“Erkekler...Dünyanin neresine giderseniz gidin aynidirlar, bir Izmir hariç...Çünkü Izmirli erkekler, balkonlari henüz yikanmis ve kurumaya bile baslamamis evlerin kadinlarinin kocalari, agabeyleri, kardesleri,sevgilileridirler ...”

Geçtiğimiz hafta yapılan araştırmayı hatırlayacak olursanız , Türk erkekleri üzerinde yapılan dev araştırma sonrası her ilin özelliği ortaya çıkmıştı. Cinsel sağlığı en yerinde erkekler İzmir'de, en kısa boylular ise Trabzon'da... imiş.

Türk Androloji Derneği’nin Bayer firması ile gerçekleştirdiği ‘Erkek Erkeğe Sağlık Konuşuyoruz” başlığını taşıyan tarama projesi erkeklerin cinsel sağlığının bölgesel olarak çok ilginç farklılıklar gösterdiğini ortaya çıkarmış. Bu araştırmayı yapmaları son derece isabetli olmuş.Seçim öncesi yapılan araştırmaları, seçim anketlerini tartışmaktan bıkmıştık.

Türkiye’nin 25 il'inde yaklaşık 67 bin kişi üzerinde toplam 8 bin kilometre yol kat edilerek yapılan araştırma sonucunda sırasıyla İzmir, Antalya ve Trabzon, cinsel bakımdan sağlıklı erkek kriterlerine en uygun iller olurken, Konya sıralamanın en sonunda yer almış.

Eh, durum böyle olunca İzmirli erkeklerin  sokakta yürüyüşleri bile değişti.

Önümüzdeki günlerde erkekler arasında İzmirlilerin sayısı bomba gibi patlayacak. Edirne'den Kars'a tüm Türk erkekleri "aslen İzmirliyiz" yalanının ardına sığınacak, gerçekten İzmirli çıkmak için yirmi yedi göbek ötesini araştıracak... Yani anlayacağınız ortalık 'çakma İzmirliler' le dolup taşacak.

İzmir’in kızlarının güzelliği zaten bilinen bir gerçek iken, şimdi de erkeklerinin gücü ispatlanmış oldu.

İzmirli kadınları topluluk içinde ayırt etmeniz mümkündür. Sıcakkanlı, güzel, kendine güvenen, açık sözlü, çekinmeden konuşan,dost canlısı kadınlar bilin ki İzmirlidir.

 

İzmir erkeği de bir o  kadar , kadınları gibi açık görüşlüdür.Sizi yargılamaz. Açık sözlülük karşısında alınmaz. Zaten alışkındır. Dobra dobradır…

 

Anlayacağınız , kadını- erkeği, taşı,toprağı bir başkadır benim memleketimin….

Ne mutlu İzmirliyim diyebilene…!