İNTERNET HABER

İzmir izmir canım İzmir...


23 Mart 2009

 

 

Bu hafta sizlerden habersiz birkaç günlüğüne İzmir kaçamağı yaptım. Gözüm gönlüm açıldı. Uçaktan iner inmez eşimi aradım  ve ağzımdan dökülen ilk kelimeler  ister istemez “ güneşi gördüm” oldu.

Bir aydan fazla aralıksız  İstanbul’da yaşamak bana pek iyi gelmiyor.

İstanbul’da yaşa ve denizi ,güneşi göreme…

Evet yanlış okumadınız .İstanbul’da denizi ancak siz görmek ister ve trafiği aşmayı başarırsanız   görebiliyorsunuz.Güneş ise kış aylarında size yüzünü ayda yılda bir canı isterse gösteriyor.

Ama İzmir öyle mi…?

Hava soğukta olsa İzmirliler güneşi mutlaka görürler. Bu da  İzmirlileri mutlu ve ayrıcalıklı insanlar yapar.

Evet ,kim ne derse desin ,bizler ayrıcalıklı insanlarız.

Bu ayrıcalığımızı sandıkta da her zaman ortaya koymadık mı?

29 Mart ‘ın Türkiye’yi saran heyecanı sonucu bilmenin rahatlığından olsa gerek ,ülke genelinde olduğu kadar  İzmir’de  hissedilmiyor.

Mevcut Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu hem yaptığım görüşmelerden ,hem de yapılan anketlerden anladığım kadarıyla açık ara önde.

AKP adayı Taha Aksoy halk tarafından sevilen bir sima olmasına rağmen belli ki bu seçimde de ipi göğüsleyemeyecek .

MHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Musavat Dervişoğlu ise hem yarışa önce başlamasının,hem de sevilen bir siyasetçi olmasının meyvelerini bu seçimlerde toplayacak gibi görülüyor.

 

Son zamanlar da İzmir’i kapı komşusu yapan Başbakan Tayyip Erdoğan’ın İzmir mitinginde söylentilere bakılırsa bol miktarda  toplama kalabalık varmış.Yani teşkilatlar iyi çalışmış.

MHP mitingi ise beklenenden daha az görkemliymiş.

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal’ın İzmir’i  yani elinde kalan son kalesini çantada keklik görüp İzmir’e az gelmesi ise İzmirlileri üzmekte.

Fakat Pazar günü gerçekleşen CHP’nin İzmir mitingi unutulacak gibi değil di.

 

 

MİNE PİRİŞTİNA SAHADA …


Rahmetli İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Piriştina’nın oğlu Levent  Piriştina, DSP’den Konak Belediye Meclisi’ne adayı.
Ahmet Piriştina’nın eşi Mine Piriştina, evinin balkonuna DSP Konak Belediye Başkan adayı Erdal İzgi’nin resmi ile DSP bayrağını asmış ve üzerine aynı amblemi taşıyan tişörtü giyip sahaya inmiş. Hem oğlu Levent Piriştina için, hem de Erdal İzgi için oy istiyor.

İzmirliler rahmetli Piriştina’nın anısına Erdal İzgi’ye oy verirler mi bilemiyorum ama , bu durumun CHP Konak Belediye Başkan adayı Hakan Tartan’ın uykularının kaçırdığı bir gerçek.