İNTERNET HABER

İzmir AKP'de en zayıf halkanın gücü


24 Haziran 2009

 

 

 

Cumartesi günü gerçekleşen AKP İzmir il kongresinde il başkanı seçilen Ömür Kabak ile geçmişe dayanan güzel bir anımız vardır. Hatta kongre öncesi Sayın Ömür Kabak’ı arayarak  espriyle “ Ömür bey ister misiniz yine en zayıf halka yazısı yazayım?” sorusunu sorduğumda Sayın Kabak her zaman ki hoşgörü ve iyi niyetiyle ;

Yine mi Ayşem Hanım ! ” cevabını verdi ve karşılıklı gülüştük. Ardından  Gördünüz mü o gün için bana kızmıştınız ama  haklıymışım. Doğru zaman  sizin için bugünmüş “ diyerek kendisini tebrik ettim.

 

Ömür Kabak ile ilgili anımı anlatmadan önce şunu belirtmek istiyorum ki, Sayın Kabak son derece positif,insan ilişkileri kuvvetli ve hatta DYP  kökenli,tecrübeli bir arkadaşımızdır. AKP bana kalırsa İzmir’de son derece doğru bir isim üzerinde uzlaşı sağladı. Kendisine şimdiden, her ne kadar İzmir’de işi çok zor olsa da ,başarılar diliyorum.

 

28 Mayıs 2006 İzmir il kongresinde Kerem Ali Sürekli , Ali Aşlık, Ömür Kabak AKP İzmir il Başkan adayı idiler. O dönemde Ömür Kabak il başkanı  Ali Aşlık’ın yönetim kurulunda ve aynı zamanda Teşkilat Başkanı olarak görev almıştı. Adaylığına özellikle Ali Aşlık son derece bozulmuş ve bana ; “ Kendi teşkilat başkanım ,beraber çalıştığım arkadaşım nasıl olur bana karşı aday olur.Etik değil” diyerek düşüncelerini aktarmıştı.

Kongre öncesi adaylar ile tek tek yaptığım uzun söyleşiler, kulağıma gelen dedikodular ve yaptığım incelemeler sonucunda üç aday arasından Ömür Kabak’ın en zayıf halka olduğunu, kazanma şansı olmadığını yazmış, Kerem Ali Sürekli’nin de kazanma şansının az olduğunu belirtmiştim.

Ardından Ömür Bey gazete de ziyaretime gelip “en zayıf halka “ tabirimden  dolayı bana serzenişte bulunmuştu.

 

Kendisine o günkü şartlar altında kazanma şansı olmadığını ,zamanı geldiğinde aday olmasının daha uygun olduğunu düşündüğümü belirtmiş, karşılıklı sohbet etmiştik.

Dediğim de çıkmıştı…Kongre esnasında kazanamayacağını anlayan Ömür Kabak Kerem Ali Sürekli ‘nin lehine çekilmiş, buna  rağmen il başkanlığını yine Ali Aşlık almıştı.

Ve işte şimdi ,doğru zaman ve zeminde, Ömür Kabak AKP İzmir İl Başkanı oldu.

Hem de Başbakan’ın isteği ile…

Ben demiştim demek istemem ama ,hani bazı doğruluğu yaşanarak ispatlanmış sözler vardır “ Her şeyin bir olgunlaşma zamanı vardır” ya da “ Zaman her şeyin ilacıdır” gibi gibi…