İNTERNET HABER

İnanın Cennettteyim !


29 Haziran 2009

 

 

Uzun zamandır tatil yapmıyorum. Yapsam da hep kısa süreli olduğundan pek tatil kavramı içinde olmuyor. Gittiğimiz yerlerde mutlaka işin içinde işle ilgili bir şeyler vardır. Yani valiz aç, valiz kapat, hop sonra da geri dön.

Geçtiğimiz hafta isyan ettim ve “dinlenmek istiyorum” yalvarışlarım karşılığında  birkaç gün tekne ile çıkma kararı aldık. Yani sizlere şu satırları “cennet” olarak adlandırabileceğim doğa harikası bir koydan yazıyorum.

“Tatil de yazı mı yazılır ?”   diyeceksiniz. İnanın yıllardır tek bir gün yazılarımı aksatmadım. Yani hiçbir zaman benim köşem de “yazarımız tatildedir” yazısı görmemişsinizdir. Çünkü yazmak benim için bir nevi terapi olduğundan ,tatil de bile ancak  yazarak kafamı boşaltabiliyorum.Ama tabi  siyaset ve Türkiye gündeminden biraz uzak yazılar yazarak. Benim gibi Türkiye gündemini takip eden ,siyasi yazılar yazmak zorunda olan  yazarların  bazen de çiçek,böcek yazma  ihtiyaçları oluyor . Zaten yaşadıklarımızı  ,yaşamın içinde ki  olayları özümsüyor ,ancak bu şekilde  duygu ve düşüncelerimizi yazıya dökmüyor muyuz?

 

Sevgili okuyucular şu an Gökova Karacasöğüt koyundayız. Burası “ Global Sailing” adında minik bir Marinette. Sahibi , Sadun Bora’dan sonra ikinci kez

dünyayı yelkenli ailesi bile beraber gezmiş olan Haluk Karamanoğlu . Karamanoğlu aynı zaman da İstanbul Bebek otelin sahibi. Ama kendisine sakın ha “İstanbul”  demeyin.

 

Haluk Karamanoğlu ve ailesi benim için dünyada eşi bulunmaz birer dosttur. Tam beş yıl…Eşi Chris , çocukları Derin ve Deniz ile tam beş yıl da yelkenli tekneleri “ Deriska”  ile dünya turunu tamamlamışlar. Derin ve Deniz bugün üniversiteyi bitirmiş yetişkin birer genç oldular.

Fakat o dönemde Deniz tekne de doğuyor  ,Derin ise   3,5 yaşında . İnanılır gibi değil,  değil mi?

Bir de bu beş yılı onların ağzından dinlemeli ,çektikleri kamera filmlerini izlemeli ,maceralarını dinlemelisiniz.

Bir gün Chris’e “  Nasıl dayandın beş yıl bu yaşam şekline? Hem de elinde küçücük iki çocukla. Ben olsam çıldırırdım”  dedim.

Chris ; “  Bir süre sonra alışıyorsun. Tabi ki başlarda çocukların güvenliği açısından çok zorlandım .Ama sonra hepimiz alıştık. Güverteyi evin bahçesi gibi görmeye başlamıştım. ‘Ben bahçeye çıkıyorum ‘ der, güverteye çıkardım. Yaşanması imkansız ve harika bir tecrübe oldu hepimiz için “ yanıtını verdi.

 Bu harika aile  ile şimdi de Karacasöğüt koyunda “Global Sailing”  & “ Gökova Yelken Kulübü” adı altında minik bir Marinette ve 8-18 yaş arası çocuklara kurs veren Yelken Yaz Okulu  işletmekteler.

Sizlere bu satırları yazarken “hadi artık deniz açılıyoruz,bitir yazını ” sesleri duyuyorum. İlk gün beni deniz tuttuğundan kendime gelebilmem için geceyi burada geçirdik. Birazdan Çökertmeye doğru yola çıkacakmışız. Bu defa akıllı davranarak önden deniz tutmasına karşı gereken ilaçları içtim.

Bir başka koydan görüşmek üzere…