İNTERNET HABER

Hala mı 3 çocuk ?


09 Kasım 2008

Sonunda  TÜSİAD Başkanı Arzuhan Doğan Yalçındağ  “Kriz Türkiye'yi etkileyecek, krizden endişeliyiz” demiş. Bugüne kadar “ istikrar” bozulacak korkusuyla “her şey çok güzel olacak” diyen TÜSİAD, nasıl olduysa başbakanı kızdırmayı göze alarak gerçeklerden kaçmamış.

Tabi başbakan her zaman ki gibi bu sözlere bozulmuş ve meşhur “yangına körükle gidiyorlar” sözünü tekrarladıktan sonra “Böyle bir dönemde bunu söylemekten büyük tehlike olamaz” demiş.

Aylardır , hangi kanalı açsam kapanan dükkanların sahiplerinden, kredi borçları altında yardım isteyen vatandaşlardan gelen telefonların, mektupların, sanki  sonu yok.
Geçtiğimiz günlerde  Adalet Bakanı'nın memleketi olan  Karabük'ten arayan bir vatandaş ağlayarak “Şu kredi borçlarını zamana yaysınlar. Üç ay hapis cezası veriyor, hapishane borcunu da ödetiyor, insanların evine, işine el koyup sokağa atıyorlar. Çoluk çocuğumuza yazık, Bakan bize yardım etsin... 12.500 icra dosyası var, 5000'ine 3 ay hapis cezası verilmiş” diyordu.

Bu bankalar insanlara kredi kartlarını bol keseden çifter çifter dağıttılar, şimdi de insanların tepelerine biniyorlar.

Hiç unutmuyorum bir gün plajda yürüyorum. Bir bankanın genç elemanları plajda kumun üzerine kurdukları standın üzerinden her önlerine gelene kredi kartı dağıtıyorlardı.

Üzerlerinde 2 parça bez parçasından başka bir şey olmayan insanlarda kimlik ne arar?

 Peki bu şekilde dağıtılan kredi kartlarından  hayır gelir mi ?

Haydi şimdi millete çözüm bulun !


Bu işler 3 çocuk doğurun, nüfus çoğalsın demekle olmaz. O nüfusun yaşaması gerekiyor.

*****


CHP milletvekili Özlem Çerçioğlu Başbakan Recep Tayyip Erdoğan"ın “üç çocuk sahibi olun” sözünü anımsatarak, “Türkiye"de çocukların yüzde 35"i şiddet görürken her ailenin en az 3 çocuk sahibi olması görüşünü hâlâ savunuyor musunuz?” sorusuna, Nimet Çubukçu şu yanıtı vermiş: “Her ailenin üç çocuk sahibi olması şiddet vakalarının artacağı anlamına gelmez. Nüfus bilimcilerine göre toplumun işgücü açısından dinamizmini kaybetmemesi için her ailenin ortalama 2.1 çocuk sahibi olması gerekir. Bu bilimsel gerçekler ışığında konunun değerlendirilmesinde yarar vardır.”

 

Sayın Çubukçu , lütfen bir ara  üniversite mezunu hamallarımıza kulak vererek,

bir de Türkiye gerçeğini değerlendirir misiniz?