İNTERNET HABER

Gündeme gelmek istemeyen parti "GTP"


12 Temmuz 2008

 

 

Erdoğan, AKP"nin kapatılması halinde yeni bir parti kurmayı düşünmüyor diyen bir  AKP üst düzey yetkili, Güçlü Türkiye Partisi (GTP)"ne mi katılacaksınız sorusunu “ neden olmasın diye “ yanıtlamış. Ve ardından da  bu partinin Genel Başkanı Tuna Bekleviç ile Başbakan Erdoğan arasında yıllar önce yaşanan ilginç diyaloğu  anlatmış :  

“Tuna Bekleviç"in partisi de kendisi de genç. Yaklaşık 2 yıllık bir parti olan GTP"nin Genel Başkanı Tuna Bekleviç henüz otuzlu yaşların başında. Ama siyasete ilgisi daha önceki yıllara rastlıyor, Başbakan Erdoğanla tanışması da. Erdoğan hayranı Bekleviç bir gün bir grup gençle birlikte Başbakan Recep Tayyip Erdoğan"ın karşısına çıkar. Erdoğan oradaki tüm gençleri partisine davet ederken Tuna Bekleviç"e " Partini kur, çık karşıma siyaset yap" der.

Bu ilginç diyalogdan sonra Türkiye"nin 52. partisi kurulur ve adına Güçlü Türkiye Partisi denir.

Genel Başkanı ise Başbakan"ın “ Çık karşıma siyaset yap “ dediği Tuna Bekleviç"tir.

 

Daha sonra Bekleviç"in ağzından bu konuşmayı duyanlar Bekleviç"in "Diğer liderler partilerine davet ederken bir tek Recep Tayyip Erdoğan, böyle bir çıkışta bulundu" dediğini aktarıyorlar.

 

Şimdi gelelim günümüze ve işin aslına.

 

İşin doğrusunu sizlere bir de ben aktarayım. Başbakan ile Tuna Bekleviç arasında ki bu konuşma yıllar öncesine ait olsa da ,konuşmanın başka yöne çevrilmiş hali  geçtiğimiz Nisan ayına dayanmakta. O günden beri de Bekleviç tüm parti liderlerinin kapısını çalmayı bırakmış sabırla  Başbakan ile yapacağı yeni bir görüşmeyi beklemekte.

 

Hatta Bekleviç"e şaşkınlıkla sorulan “  Deniz Baykal ile görüştün,DP "nin kapısını çaldın,şimdi de AKP…Hem AKP ile vizyonumuz aynı değil derken hem de nasıl bu görüşmeleri kabul ediyorsun?”  sorusuna Bekleviç; “Ben bir şey yapmıyorum.Ortada bizim olan bir parti ve bize gelmek isteyen insanlar var.Kapımız herkese açık” yanıtını vermiştir.

 

Tuna Bekleviç şu günlerde kesinlikle gündeme gelmek,spekilasyon yaratmak istemiyor.Belli ki pişmiş aşa şu katmaktan çekiniyor.

 

 

Yıllar önce Başbakan Erdoğan ile Güçlü Türkiye Partisi Genel Başkanı Bekleviç arasında yaşandığı söylenen diyolog ister istemez akıllara “ Başbakan Erdoğan, bu günleri o zamanlar görmüş olmalı, diyenler  ise son derece yanılıyorlar.

 

Olay çok taze çok….!