İNTERNET HABER

GP MHP 'yi destekliyor !


28 Şubat 2009

 

 

Bir süre önce GP İzmir il teşkilatı yerel seçimlerde MHP ‘yi destekleme kararı aldıklarını basın yolu ile de bildirmiş, alabilecekleri en doğru kararı almışlardı.

 

Fakat her partide olduğu gibi burada da çıban başları boş durmadılar ve kendi kendilerine Fuar İsmet İnönü sanat merkezinde GP adına CHP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Aziz Kocaoğlu’nun da bulunduğu toplantıda,”CHP’yi desteklediklerini açıkladılar.

 

Kimdi bu GP adına konuşan çıban başları ;  eski ilçe başkanları ve partiden istifa eden birkaç partili.

 

GP İzmir İl Başkanı Güler Nalbantoğlu haklı olarak duruma isyan ediyor ve ;

“ Bu kişileri Genç Parti olarak CHP ‘yi destekliyoruz diyerek yaptıkları beyanat hiçbir şekilde partimizi bağlamamaktadır.” diyor.

 Nalbantoğlu sözlerine şöyle devam ediyor; “ Genç Parti üzerinden prim sağlamaya çalışan şahıslar hakkında parti adını kullanmaları sebebiyle gerekli yasal işlemler yapılacaktır. Hiçbir şekilde partimizin adını kullanamazlar, biz Genç parti olarak daha öncede basına yaptığımız açıklamada olduğu gibi Milliyetçi Hareket Partisini destekliyoruz. Milliyetçi Haraket Partisinden Belediye Meclis Üyesi adayı olan arkadaşlarımızın da seçilebilmesi için, GP İzmir İl Başkanlığı, İlçe Başkanlıkları, teşkilatlarımızla, 29 Mart 2009 yerel seçimlerinde oy pusulasının ikinci sırasında yer alan MHP’ye oy verilmesini istiyor ve destekliyoruz.”

 

Ne yazık ki her partide bu tarz çıkıntılıklar olmakta. Yerel seçim sürecinde kimsenin ne partisine ,ne de seçimlere gölge düşürme hakkı yoktur.

Ama ne yazık ki insanoğlundan can çıkıyor,huy çıkmıyor…

        

DEVLET BAHÇELİ  SAHA’YA İNDİ

 

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli  Ülke Senin Karar Senin” isimli  açık hava mitinginlerinden birini  7 Mart ‘ta İzmir Alsancak Gündoğdu Meydanında gerçekleştirecek.

 

Başbakan Eroğan'ın seçim gezilerine çıkmadıkları için muhalefete yönelik eleştirilerinin ardından Bahçeli sonunda miting programını açıkladı. 

Devlet Bahçeli, yerel seçim çalışmalarının 1-7 Mart tarihleri arasındaki birinci etabında 11 açık hava toplantısına katılacak. MHP Genel Merkezinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Devlet Bahçeli'nin katılacağı açık hava toplantılarının yer ve tarihleri şöyle:

1 Mart Pazar; Mersin, 3 Mart Salı; Çorum, Çankırı, 4 Mart Çarşamba; Yozgat, Kırıkkale
5 Mart Perşembe; Afyonkarahisar, Uşak, 6 Mart Cuma; Sakarya, Kocaeli,

7 Mart Cumartesi; Manisa, İzmir